هنروتجربه:‌ فیلم های کوتاه آرداک و هستی از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران موفق به دریافت جایزه ازجشنواره بین‌المللی فیلم «سوسه» ارمنستان شدند.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران،در پایان مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سوسه» هیئت‌داوران بخش مستقل، جایزه «بهترین تفسیر» را به فیلم کوتاه «آرداک» به کارگردانی اسماعیل منصف از تولیدات انجمن سینمای جوانان تهران اهدا کرد. ۱۵ فیلم در این بخش حضور داشتند و این نخستین جایزه بین‌المللی «آرداک» محسوب می‌شود.
همچنین فیلم کوتاه «هستی» به کارگردانی کمال پرناک از تولیدات انجمن سینمای جوانان تبریز جایزه «بهترین فیلم کوتاه دانشجویی» را از میان ۳۵ فیلم حاضر در این بخش به دست آورد.لازم به ذکر است این دو فیلم تنها نمایندگان سینمای ایران در این دوره از جشنواره بودند.
جشنواره بین‌المللی فیلم سوسه در این دوره خود ۱۰۴ فیلم را از ۶۱ کشور به رقابت گذاشت. گفتنی این جشنواره از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ سپتامبر برابر با ۲ تا ۹ مهر در ارمنستان برگزار شد.

هم‌چنین کمال پرناک و سالم صلواتی جوایز بخش مسابقه فیلم کوتاه نخستین دوره جشنواره بین‌المللی سلیمانیه را از آن خود کردند.
در مراسم اختتامیه جشنواره که در سلیمانیه عراق برگزار شد تندیس بلوط زرین بهترین کارگردانی بخش سینمای جهان به کمال پرناک برای کارگردانی فیلم کوتاه «هستی» از تولیدات انجمن سینمای جوانان تبریز و تندیس بلوط زرین ویژه هیأت داوران بخش سینمای کردی به سالم صلواتی کارگردان فیلم کوتاه «آینه‌های پریده‌رنگ» از تولیدات انجمن سینمای جوانان سنندج رسید.
نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» با محوریت هویت، با نمایش ۵۰ فیلم سینمایی و کوتاه داستانی از کارگردانان بیش از ۳۰ کشور جهان، ازجمله ایران، فرانسه، ترکیه، فنلاند، انگلستان، آلمان، هلند، فلسطین، برزیل، یونان، کانادا، آرژانتین، چین، آمریکا، سوئد، اسلوانی، ایرلند، عراق، روسیه، اسپانیا، ژاپن، بلژیک، ایتالیا، نروژ، پرتغال، هندوستان و کردستان در دو بخش رقابتی سینمای جهان و رقابتی سینمای کُردی از روزهای ۱۰ تا ۱۳ مهرماه جاری در سالن‌های دانشگاه شهر سلیمانیه کردستان عراق برگزار شد.