هنر و تجربه:ترنت رزنر و آتیکِس راس هفته‌ی شلوغ و پرخبری را پشت سر گذاشتند. درست پس از این‌که اعلام شد آن‌ها موسیقی فیلم جدید پیتر برگ با عنوان «روز وطن‌پرست» (که نسخه‌ی دراماتیزه‌ی بمب‌گذاری‌های باستن ماراتن است) را می‌سازند، آهنگ جدیدی از آن‌ها با عنوان «یک دقیقه برای تنفس» در فضای مجازی منتشر شده است که آن را برای مستند «پیش از سیل» به کارگردانی فیشر استیونز (که مستند تحسین‌شده‌ی «خور» را در کارنامه دارد) و تهیه‌کنندگی لئوناردو دی‌کاپریو ساخته‌اند.

«پیش از سیل» چگونگی اوضاع بوم‌شناختی فعلی سیاره زمین را بررسی می‌کند و نسبت به آینده‌ای غم‌انگیز هشدار می‌دهد. در این خصوص ماه گذشته دی‌کاپریو به «هالیوود ریپورتر» گفت: «تغییر آب‌وهوا مهم‌ترین و فوری‌ترین مسأله‌ای است که دنیای امروز ما با آن مواجه است. فیشر و من دست به کار ساختن فیلمی شدیم که نه‌فقط همه را از چالش‌های پیش رو در صورت عدم پیشگیری آگاه می‌کند بلکه این فیلم راه‌حل‌هایی را هم برای مقابله با شرایط نامطلوب فعلی ارائه می‌دهد که ما در صورت انتخاب رییس‌جمهور مناسب و همراهی سیاستمداران و مسئولان می‌توانیم آن‌ها را پیاده کنیم.»

رزنر و راس برای تصنیف موسیقی متن «شبکه‌ی اجتماعی» (دیوید فینچر) برنده تندیس طلایی اسکار شدند و همکاری‌شان با فیلم‌های «دختری با خال‌کوبی اژدها» و «دختر گم‌شده» ادامه یافت.

«پیش از سیل» از یازده روز دیگر یعنی ۲۱ ماه اکتبر در سینماها به نمایش عمومی درمی‌آید.

ایندی‌وایر  •