هنروتجربه: هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «دیدار» در شهر دوشنبه تاجیکستان در حال برگزاری است.
به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر،سینمای ایران در این جشنواره حضور چشمگیری دارد و فیلم‌های ایرانی کوتاه و بلند در بخش‌های مختلف این جشنواره به نمایش در می‌آیند. رضا کیانیان هم از اعضای هیات داوران این جشنواره است.
از میان فیلم‌هایی که در گروه هنروتجربه اکران شده‌اند، مستند «آتلان» ساخته معین کریم الدینی و فیلم‌های «بدون مرز» به کارگردانی امیرحسین عسگری و «یحیی سکوت نکرد» به کارگردانی کاوه ابراهیم پور در این جشنواره به نمایش درآمده‌اند که فیلم«آتلان» با توجه به آشنایی نسبی تاجیک‌ها به زبان ترکمنی مورد توجه تماشاگران این جشنواره قرار گرفته‌است.
از دیگر فیلم‌های حاضر در این جشنواره می‌توان به فیلم‌های «دختر» (سیدرضا میرکریمی)، «کفشهایم کو» (کیومرث پوراحمد)، «رخ دیوانه» (ابوالحسن داودی)، «خداحافظی طولانی» (فرزاد موتمن)، «در دنیای توساعت چند است»(صفی یزدانیان) و «مراقبت از ژوناس» (قصیده گلمکانی) اشاره کرد. «چند متر مکعب عشق» (جمشید محمودی) تولید مشترک افغانستان و ایران نیز در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی جشنواره به نمایش درآمده است.

رضا کیانیان-جشنواره تاجیکستان

هم‌چنین در این جشنواره تاکنون فیلم‌های کوتاه «دیدن» (سهیل امیرشریفی)، «کچ» (مهرداد حسنی)، «کودکان ابری» (رضا فهیمی) و «هستی» (کمال پرناک) به نمایش درآمده‌اند.
هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «دیدار» از ۱۶ تا ۲۰ اکتبر(۲۵ تا ۲۹ مهرماه) در شهر دوشنبه در حال برگزاری است.  این دوره جشنواره دیدار تاجیکستان با حمایت سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار می‌شود.