هنر و تجربه: کارگردان فیلم «الیزابت» (۱۹۹۸، که اولین نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر را برای کیت بلانشت به ارمغان آورد) به عنوان رییس هیأت داوران اولین دوره از جوایز و جشنواره بین‌المللی فیلم ماکائو انتخاب شد. این رویداد سینمایی که از هشتم تا سیزدهم دسامبر ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد، شامل بخش رقابتی با حضور ده تا دوازده فیلم، بخش مرور فیلم‌های معاصر ژانر به انتخاب کارگردانان برتر، بخش پانورامای بهترین‌های جشنواره‌ها، بازار فیلم و… خواهد بود.

شکار کاپور که هم‌چنین فیلم «آقای ایندیا» و تئاتر موزیکال «رؤیاهای بمبئی» را با همکاری اندرو لوید وبر خلق کرده است، در حال حاضر مشغول تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجموعه‌ای با عنوان «اراده» است برای شبکه‌ی «TNT» که کاوشی همه‌جانبه است پیرامون شخصیت ویلیام شکسپیر جوان. علاوه بر این، کاپور بنیان‌گذار «کیوکی» است که یک پایگاه آنلاین برای هنرمندان جوان هندی است.

کاپور درباره این اتفاق گفته است: «حالا نوبت آسیا است. در طول سال‌های اخیر، مصرف‌گرایی باعث شهرت جهانی بازار آسیا شد اما آن‌چه اکنون در حال تجربه‌ی آن هستیم، یک رنسانس فرهنگی است که جوامع آسیایی الهام‌بخش آن شده‌اند.» او در ادامه افزود: «داستان‌گویی هندی وجه اشتراک‌های زیادی با قالب‌های داستان‌گویی چینی دارد. خوش‌بختانه این قالب‌های نو، دنیا را به درک بهتری از خودش خواهند رساند.»

ورایتی  •