هنروتجربه: «فروشنده» به کارگردانی  اصغر فرهادی جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو را دریافت کرد.

به گزارش سایت جشنواره فیلم شیکاگو، هیئت داوران پنجاه‌ودومین جشنواره فیلم شیکاگو که  جرالدین چاپلین ریاست آن بر عهده داشت، در پایان این رویداد سینمایی فیلم «سیرانوادا» به کارگردانی کریستی پویو را به عنوان برنده جایزه هوگوی طلایی بهترین فیلم بخش رقابتی بین‌المللی معرفی کردند و جایزه ویژه هیئت داوران (هوگوی نقره‌ای) نیز به «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی رسید.

هیات داوران جشنواره فیلم شیکاگو درباره «فروشنده» در بیانیه خود اعلام داشته است : «فروشنده فیلمی که بینشی منحصر به فرد از مشکلات بوجود آمده از یک آزار جنسی و چگونگی برخورد جامعه با آن به مخاطب ارائه می‌دهد. در عین حال این فیلم داستانی قدرتمند از انتقام را به شکلی واقع گرایانه روایت می‌کند که در این مورد با یک دوراهی دشوار و دردناک برای شخصیت اول داستان همراه است. فروشنده فیلمی است که شرایط انسانی را در سطوح مختلف برملا می‌کند».

سیرانوادا که امسال نماینده سینمای رومانی در جوایز اسکار است، علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم جشنواره شیکاگو، جایزه بهترین کارگردانی را هم دریافت کرد.

در سایر بخش‌های  جشنواره فیلم شیکاگو، جایزه هوگوی نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره به آدرین تیتینی برای فیلم «فارغ‌التحصیلی» رسید و در بخش بازیگری زن نیز ربکا هال برای فیلم «کریستاین»  جایزه برد ، کریستین مونگیو برای فیلم «فارغ‌التحصیلی» به جایزه «پلاک نقره‌ای» بهترین فیلمنامه رسید و کاستار فارتاز به خاطر فیلم  «آخرین خانواده» جایزه بهترین فیلم‌برداری را دریافت کرد.

 

برچسب‌ها: