هنروتجربه: کریم لک زاده که این روزها اولین ساخته بلند سینمایی او «قیچی» در گروه هنروتجربه در حال اکران است، برای فیلم‌نامه «رقص شکارچی»درخواست پروانه ساخت داده‌است.

کریم لک‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت فیلم جدید خود توضیح داد:«برای این فیلم سینمایی درخواست پروانه ساخت داده‌ایم، ضمن اینکه نام آن را هم از «کله سرخ» به «رقص شکارچی» تغییر کرده‏‌است، البته این عنوان هم نام قطعی این فیلم سینمایی نیست و باز هم آن را تغییر می‌دهیم. این تغییر نام به دلیل تغییراتی بود که در فیلم‌نامه اعمال کردیم. در واقع با تغییراتی که در گذشته شخصیت اصلی قصه ایجاد کردیم، ناگزیر به تغییر نام فیلم هم شدیم. این شخصیت یک ویژگی در گذشته خود دارد که باعث می شود فیلم‌نامه یک هویت جدید پیدا کند و بر همین اساس نام فیلم هم عوض شود.»

لک زاده درباره لوکیشن‌هایی که فیلم در آن‌ها فیلمبرداری می‌شود، بیان کرد:« بخشی از صحنه‌های این فیلم در ارتفاعات فیروزکوه و قسمتی از آن در شهرستان بومهن فیلم‌برداری می‌شود و در تلاش هستیم  آن را به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر هم برسانیم.»

این کارگردان با تاکید بر اینکه به محض دریافت پروانه ساخت این فیلم را کلید می زند، گفت:« ساختار «رقص شکارچی» شبیه به فیلم‌های قبلی من است و به داستان زندگی شخصی می‌پردازد که پس از سال‌ها به خانه خود برمی‌گردد و در این پروسه به خودشناسی می‌رسد.»

او درباره انتخاب بازیگران فیلم هم توضیح داد:«تاکنون صحبت‌های اولیه را با بهزاد دورانی و علی باقری به عنوان بازیگران این فیلم انجام داده‌ایم، اما هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم. ممکن است با عباس غزالی هم صحبت‌هایی انجام دهیم اما شاید به دلیل شرایط فیلم‌نامه نتوانیم از او استفاده کنیم.»غزالی در فیلم «قیچی» با لک‌زاده همکاری کرده‌است.

این کارگردان درباره درخواست پروانه ساخت این فیلم هم عنوان کرد:« با توجه به ساختاری که «رقص شکارچی» دارد ما درخواست پروانه ویدیویی داده‌ایم و در نظر داریم آن را در گروه هنروتجربه به نمایش بگذاریم. به نظرم این گروه سینمایی برای آثاری هم‌چون فیلم های من مناسب باشد زیرا چنین فیلم‌هایی برای مخاطب عام ساخته نمی‌شوند بلکه مخاطبان خاص خود را دارند. باید بپذیریم که چنین اکرانی برای آثاری همچون فیلم‌های من مناسب است زیرا باعث می‌شود ضمن آنکه مخاطبان خود را پیدا کنند، بتوانند هزینه‌های خود را نیز تامین کنند.»

کریم لک‌زاده که پیش از ساخت فیلم بلند در عرصه کارگردانی فیلم کوتاه بسیار فعال بود، هم‌چنان به ساخت فیلم کوتاه ادامه می‌دهد. او به تازگی ساخت یک فیلم ۲۶ دقیقه‌ای به نام «دختری در میان اتاق» را به اتمام رسانده که قرار است در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درآید. قصه این فیلم درباره پدر پیری است که پس از سال‌ها به انتظار دیدار دخترش است که از آلمان برای دیدنش می‌آید. فیلم نیم‌نگاهی به بحث مهاجرهای ترکیه به آلمان نیز دارد.