هنر و تجربه: مل گیبسن بازیگر، نویسنده و کارگردان احتمالاً بزرگ‌ترین طرفدار جرج میلر است. او در جریان گفت‌وگوی جدیدش با «کولایدر» درباره «مد مکس: جاده خشم» (۲۰۱۵) اظهار نظر کرد؛ فیلمی که بازسازی میلر از فیلم سال ۱۹۷۹ خودش است و گیبسن نقش اصلی آن را بازی کرده است. گیبسن درباره فیلم گفت: «از نظر بصری شگفت‌انگیز و دیوانه‌وار است. جرج میلر همین است. او دانشمند است. او اینشتین تدوین است و توانسته است صحنه‌های لازم برای فصل‌های اکشن را به گونه‌ای حقیقتاً قانع‌کننده کنار هم قرار دهد.»

جدیدترین تجربه‌ی کارگردانی گیبسن فیلمی در دوران جنگ جهانی دوم است با عنوان «ستیغ هک‌سا» با بازی اندرو گارفیلد در نقش یک پزشک ارتش آمریکا، دِزمِند تی. داس، که در جریان نبرد اوکیناوا از کشتن دیگران سر باز می‌زند و در تاریخ آمریکا اولین مخالف جنگی است که در نهایت مدال افتخار گرفت. این فیلم از چهارم نوامبر (شش روز دیگر، جمعه) روانه‌ی نمایش در سالن‌های سینما می‌شود.

گیبسن در این گفت‌وگو کمی هم از برنامه‌های آینده‌اش گفت که شامل کارگردانی یک یا دو فیلم‌نامه از چهار فیلم‌نامه‌ای می‌شود که در طول ده سال دوری‌اش از فیلم‌سازی نوشته است. البته سرمایه‌ی لازم برای هیچ‌یک از پروژه‌های آینده‌ی او تأمین نشده است و هنوز معلوم نیست فیلم بعدی او چه خواهد بود.

ایندی‌وایر •