هنر و تجربه: «سِیبِن فیلمز» حقوق پخش جدیدترین فیلم رولند جافی با عنوان «بخشوده» را در آمریکای شمالی به دست آورد. در این درام که ماجراهایش در آفریقای جنوبی می‌گذرد، فارست ویتاکر و اریک بانا نقش‌های اصلی را بازی کرده‌اند. این فیلم درباره اسقفی با نام دزمند توتو (ویتاکر) است که در آفریقای جنوبیِ دوران پس از آپارتاید، با قاتل بی‌رحمی به نام پیت بِلامفِلد (بانا) وارد مبارزه می‌شود.

جافی فیلم را بر اساس فیلم‌نامه‌ای کارگردانی کرده است که با همکاری مایکل اَشتن بر پایه‌ نمایش‌نامه‌ او با نام «اسقف اعظم و دجال» نوشته شده است. این فیلم که هنوز در دست تولید است، به همراه سیزده فیلم دیگر در بازار فیلم آمریکایی (که به‌زودی برپا می‌شود) توسط کمپانی «WME Global» عرضه می‌شود تا حقوق پخش جهانی‌اش به فروش برسد.

رولند جافی که «کشتزارهای مرگ» (۱۹۸۴) و «داغ ننگ» (۱۹۹۵) را در کارنامه دارد، سال‌ها این پروژه را در دست داشت و روی آن کار می‌کرد تا این‌که به مرحله‌ تولید رسید. ویتاکر از ابتدا قرار بود در فیلم بازی کند اما بانا جای‌گزین وینس وان شد که سال قبل وارد پروژه شده بود.

«سیبن فیلمز» در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو حقوق پخش جدیدترین فیلم شان پن با نام «آخرین چهره» (با بازی پن، شارلیز ترون و خاویر باردم) و «خواست شکارچی» (جاناتان ماستو) را هم خریداری کرد.

  • ورایتی