هنروتجربه:مسئولیت انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و برگزاری نشست‌های بررسی آثار داستانی و تجربی جشنواره فیلم کوتاه تهران به عهده انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) است. مسعود امینی تیرانی رییس انجمن فیلم کوتاه، در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر، درباره شیوه انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران توضیح داده‌است:«در جشنواره امسال انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران براساس روشی انجام می‌شود که در اغلب جشنواره‌های معتبر جهان صورت می‌گیرد. به این ترتیب که در آغاز هر سانس یک برگه رای به تماشاگران هنگام ورود به سالن داده می‌شود. صندوق‌هایی هم به نام هر فیلم در بیرون از سالن تعبیه می‌شود که مخاطبان باید برگه رای خود را در صندوق فیلم مورد نظر خود بیاندازند. در هر سانس چندین فیلم کوتاه در هر سالن به نمایش در می آید که تماشاگر فقط می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند و رای خود را به آن فیلم بدهد.»
امینی تیرانی در ادامه با اشاره به این‌که انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در بخش‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی مسابقه ملی انجام می‌شود، گفت: «در پایان هر روز پنج فیلمی که بیشترین رای را از مخاطبان گرفته باشد، بدون اولویت اعلام می‌شوند. در پایان جشنواره آرا جمع‌بندی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در مراسم اختتامیه معرفی می‌شود.»
او درباره نشست‌های بررسی آثار داستانی و تجربی عنوان کرد: «این نشست‌ها هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ با حضور فیلم‌سازانی که آثارشان در روز قبل به نمایش در آمده برگزار می‌شود. اداره این نشست‌ها بر عهده یک یا دو فیلم‌ساز با تجربه از اعضای ایسفا است.»
این کارگردان هم‌چنین از برگزاری گفت‌وگوهای کوتاه بین مخاطبان و فیلم‌سازان در پایان هر سانس و معرفی بهترین فیلم جشنواره به انتخاب انجمن فیلم کوتاه ایران خبر داد.