هنر و تجربه: فیلم مستقل تحسین‌شده‌ی «لاوینگ» (جف نیکولز) که از زمان اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره کن به عنوان یکی از مهم‌ترین فیلم‌های اکران پاییز (فصل جوایز) در نظر گرفته شد، این هفته به صورت محدود و زودتر از دیگر فیلم‌های رقیبش به نمایش عمومی درآمد. این فیلم که نقدهای تحسین‌آمیزی بر آن نوشته شده است در اولین آخرهفته‌ی نمایش به فروش چشم‌گیری دست یافت و به طور متوسط در هر سالن ۴۲ هزار دلار فروخت.
این موفقیت و تداومش می‌تواند «لاوینگ» را در کنار «نور مهتاب» (بری جنکینز) قرار دهد که دو هفته پیش روی پرده رفت و با این‌که هنوز چندان بر تعداد سینماهایش اضافه نشده اما در زمره‌ی موفق‌ترین آثار مستقل سال، شامل «آسمان به زمین آمده»/ Hell or High Water (دیوید مکنزی) و «چشمی در آسمان» (گوین هود)، قرار گرفته است.«لاوینگ» که جوئل اجرتن و روث نِگا در نقش‌های اصلی آن بازی کرده‌اند، داستان پرونده‌ی مشهوری را بازگو می‌کند که در نهایت به ممنوعیت‌های ازدواج زن‌ها و مردهایی از نژادهای مختلف در دهه‌ی ۱۹۶۰ خاتمه داد.
دیگر فیلم مستقل تحسین‌شده‌ای که این هفته به صورت محدود به نمایش درآمده، مستند «زن شکارچی زن» (آتو بل) است که پس از حضور در جشنواره‌های ساندنس و تورنتو با نمایش در چهار سالن به فروشی نزدیک به ۵۴ هزار دلار رسیده است.

ایندی‌وایر •