هنروتجربه: کارگردان انگلیسی جیمز استرانگ قرارداد ساختن فیلم زندگی‌نامه‌ای جی.آر.آر. تولکین (که ظاهراً توکین درست‌ترین تلفظ ممکن است؛ و نه تالکین.) با عنوان «سرزمین میانی» را امضا کرد؛ فیلمی که توسط رییس سابق «نیو لاین سینما» باب شِی و مایکل لین از «یونیک فیچرز» تهیه خواهد شد.

این فیلم بر رویدادهایی متمرکز خواهد بود که الهام‌بخش تولکین برای نگارش کتاب‌هایی از جمله «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» شدند؛ و بازه‌ زمانی در زندگی او را پوشش خواهد داد که از رابطه‌ عاطفی‌اش با ادیث بِرَت (که بعداً با هم ازدواج کردند) تا چهار سال شرکت در جنگ جهانی اول را شامل می‌شود.

جیمز استرانگ در طول پانزده سال گذشته، اغلب مشغول کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی از جمله «برادچرچ» و «داونتن ابی» بوده است و در حال حاضر درگیر مجموعه‌ی کوتاهی با عنوان «دروغ‌گو» است. آخرین فیلم او در مقام کارگردان به سال ۲۰۱۱ برمی‌گردد که درام تاریخی «یونایتد» را بر اساس داستان حقیقی از بازبی بِیبز افسانه‌ای منچستر یونایتد (جوان‌ترین تیم فوتبال در تاریخ لیگ برتر) ساخت.

انگس فلچر در مقام فیلم‌نامه‌نویسِ «سرزمین میانی»، شش سال را صرف تحقیق و جمع‌آوری مصالح لازم از زندگی تولکین کرده است. یکی از پروژه‌های نویسندگی اخیر او، اقتباس از «طولانی‌ترین سفر» ای.ام. فورستر است.

  • ایندی‌وایر