هنروتجربه:مستند «A157» در جشنواره فیلم مستند «داکیومنت آرت» آلمان به نمایش درمی‌آید.

 فیلم مستند «A157» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «داکیومنت آرت» کشور آلمان نمایش داده می‌شود. این جشنواره مختص فیلم‌سازان جوان است و فیلم انتخاب شده باید جزو پنج فیلم اول کارگردان باشد. مستندهای کوتاه و بلند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

«A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … را کسب کرده و این دومین حضور بین‌المللی این مستند است.

این فیلم در اولین حضور بین‌‌المللی خود در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و انیمیشن «لایپزیگ» آلمان با یازده اثر دیگر از سراسر جهان برای دریافت جایزه کبوتر طلایی این جشنواره به رقابت پرداخت و نامزد دریافت سه جایزه از جمله حقوق بشر، دستاورد فنی و کبوتر طلایی بود و با استقبال مخاطبان رو‌به‌رو شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «داکیومنت آرت» از ۲۱ الی ۲۵ آبان در شهر نوبراندنبرگ آلمان برگزار می‌شود.

مستند«A157»محصول سازمان سینمایی حوزه هنری، در مورد جنایات داعش ساخته شده است. سه دختر کرد سوری به نام‌های «روکن»، «هیلین» و کوچک‌ترین خواهر ۱۰ ساله آن‌ها بنام «سولاف» در اردوگاهی در مرز ترکیه و سوریه زندگی می‌کنند. «A157» زندگی این سه دختر و مصائبی که برای آن‌ها اتفاق افتاده را به تصویر می‌کشد.