هنروتجربه: پلان-سکانس ۱۴۵ دقیقه‌ای «جاودانگی» به کارگردانی مهدی فردقادری در چهارمین حضور بین‌المللی خود در جشنواره جوگجا-نتپک اندونزی به نمایش درخواهد آمد.

 یازدهمین دوره جشنواره جوگجا-نتپک اندونزی امسال برنامه بزرگداشتی را برای فیلم‌های مستقل ایرانی ترتیب داده و فبلم «جاودانگی» یکی از این فیلم‌های شرکت کننده در این بخش است.

نخستین فیلم سینمایی مهدی فردقادری پیش از این در جشنواره‌های رم ایتالیا ، زاگرب کرواسی و هانوی ویتنام به نمایش درآمده بود و در تازه‌ترین حضور بین‌المللی‌اش در این جشنواره روی پرده خواهد رفت.

ساختار پلان-سکانس ۱۴۵ دقیقه‌ای «جاودانگی» که این روزها در گروه «هنر و تجربه» در حال اکران است بر اساس «تناوب» نخستین فیلم کوتاه فردقادری اشکل گرفته که در سال هشتاد و چهار در یک پلان یازده دقیقه‌ای کارگردانی شده است. «جاودانگی» نخستین فیلم بلند این فیلمساز محسوب می‌شود که تمام اتفاقات آن در شبی بارانی در قطاری مسافربری رُخ می دهد. این فیلم به قصه زندگی شش خانواده در واگن‌های مختلف قطار می‌پردازد که با جابه‌جایی زمان روایت می‌شود. «جاودانگی» به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی ساخته شده و عرضه و پخش بین‌المللی آن به عهده محمد اطبایی است.

یازدهمین دوره جشنواره جوگجا-نتپک اندونزی از ۸ تا ۱۳ آذرماه در اندونزی برگزار می‌شود.