هنر و تجربه: حضور ایزابل هوپر و ویگو مورتنسن در سومین هفته‌ی فیلم جشنواره کن در بوئنوس آیرس یکی از اتفاق‌های مهم این رویداد خواهد بود که از ۲۸ نوامبر تا چهارم دسامبر برگزار خواهد شد. این رویداد که توسط چهره‌ی شاخص جشنواره کن یعنی تیئری فرمو برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد، بخشی از هشتمین «Ventana Sur» است که بزرگ‌ترین بازار فیلم آمریکای لاتین به شمار می‌رود که توسط انستیتو فیلم INCAA آرژانتین و جشنواره فیلم کن سازماندهی می‌شود.

شش عنوان برجسته از انتخاب‌های رسمی کن ۲۰۱۶ که تا امروز در آرژانتین به نمایش درنیامده‌اند، در این رویداد در سالنی هشتصد نفری در مرکز شهر بوئنوس آیرس روی پرده خواهند رفت. سومین هفته‌ی فیلم، با نمایش درام اجتماعی/ واقع‌گرای «من، دنیل بلیک» در ۲۸ نوامبر کارش را آغاز خواهد کرد.ایزابل هوپر که بازیگر اصلی تریلر روان‌شناختی «او»، در سی‌ام نوامبر در اولین نمایش فیلم در آرژانتین شرکت می‌کند و روز بعدش مسترکلاسی را با همراهی تیئری فرمو برگزار می‌شود.

ویگو مورتنسن هم که در حال حاضر درام خانوادگی «کاپیتان فانتاستیک» به کارگردانی مت راس را روی پرده دارد (فیلمی که جایزه بهترین کارگردان بخش نوعی نگاه کن امسال را برنده شد) این فیلم را ۲۹ نوامبر در این رویداد ارائه می‌دهد و در نشست پرسش‌وپاسخی با تماشاگران فیلم شرکت می‌کند.

ورایتی •