هنر و تجربه: می‌توان انتظار داشت که فیلم عجیب و هراس‌انگیز «خرچنگ» اثر یورگوس لانتیموس در شرایطی که فقط چند هفته تا شروع انتشار فهرست‌های منتقدان از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ باقی مانده است، به‌راحتی در اغلب فهرست‌ها حضور داشته باشد.هجویه‌ای تیره‌وتار با بازی دیدنی کالین فارل در نقش اصلی که در سال ۲۰۱۵ محافل هنری و جشنواره‌های مختلف را با موفقیت درنوردید و تابستان امسال در سینماهای آمریکای شمالی به صورت محدود به نمایش عمومی درآمد و علاوه بر استقبال پرشور منتقدان به فروش چشم‌گیری دست یافت.

در این شرایط  همکاری بعدی کالین فارل و یورگوس لانتیموس که «کشتن گوزن سپنتا» نام دارد کنجکاوی برانگیز است ، نیکول کیدمن و آلیشا سیلورستون دیگر بازیگران اصلی فیلم هستند. در این میان، کالین فارل در جدیدترین گفت‌وگویش از این پروژه‌ی در دست تولید گفته است. این فیلم با عبارت «تریلری روان‌شناختی با عناصر فراطبیعی» توصیف شده است و داستان جراحی است که نوجوانی را زیر پروبال خود می‌گیرد و در نهایت به خاطر رفتار او دست به «ایثاری تصورناپذیر» می‌زند.

کالین فارل درباره این فیلم و همکاری تازه‌اش با لانتیموس می‌گوید: «با قدرت می‌توانم بگویم که این فیلم از “خرچنگ” هم عجیب‌وغریب‌تر و هراس‌انگیزتر است. وقتی فیلم‌نامه را خواندم با اثری فوق‌العاده مواجه شدم . تصور همکاری دوباره با یورگوس هم شگفت‌انگیز بود… این فیلم به برداشت‌های بسیاری راه خواهد داد و از زوایای مختلفی می‌توان به آن نزدیک شد.. واقعاً احساس می‌کنم با یک استاد سینما کار می‌کنم».

ایندی‌وایر •