هنرو تجربه- کامبیز حضرتی: آیین دیدار فیلم «سرزمین رها» ساخته فرهاد مهرانفر شامگاه چهارشنبه ۲۶ آبان در موزه سینما برگزار شد.

در ابتدای مراسم مهدی میامی به عنوان مجری روی سن حاضر شد و با اشاره به تجربه‌های تازه و خاص فرهاد مهرانفر در سینما، گفت: «من بازیگر هستم و در زمینه اجرا تخصصی ندارم. بازیگران معمولا حرف‌های خود را بر اساس دیالوگ‌ها و متون از پیش نوشته شده بیان می‌کنند اما چون مجری برنامه در جلسه حاضر نشده است بنده به عنوان مجری روی صحنه آمده‌ام و به قول یک ضرب‌المثل قدیمی بیرون نرفتن بی بی از بی‌چادریه.»

او اضافه کرد: « امشب یکصدو هفتمین آیین دیدار گروه هنر و تجربه است و خوشحالم که در این آیین میزبان فرهاد مهرانفر هستم که شخصا فیلم‌هایش را بسیار دوست دارم.»

در ادامه مراسم فرهاد مهرانفر روی سن حاضر شد و ضمن خیرمقدم به مهمان‌هایی که در این هوای سرد و آلوده به مراسم رونمایی فیلم «سرزمین رها» آمده‌اند، عنوان کرد: «افتخار می‌کنم در این شب در کنار بهترین اهالی سینما هستم. کسانی که پشتیبان معنوی من بوده و در کنار آن‌ها بالیده‌ام و سینما را آموخته‌ام. ابوالفضل جلیلی یک دوست و همراه بی‌نظیر است و ابوالحسن داودی همیشه حامی من بوده است.»

او با اشاره به اینکه دنبال تجربه‌های تازه و جهان‌های کشف نشده هستم، بیان کرد: « به طور کلی فیلم‌های من بازیگر محور نیستند. من همانطور که به دنبال کشف  جغرافیای تازه هستم به کشف آدم‌های تازه و چهره‌های جدید علاقه دارم. اما خوشحالم که در فیلم قبلی توفیق داشتم در خدمت حسین محجوب بازیگر خوب کشورمان باشم. همچنین خوشحالم که همکلاسی‌های و هم دوره‌هایی چون محمدعلی سجادی و محمدعلی طالبی دربین ما حضور دارند.»

آیین دیدار سرزمین رها

کارگردان فیلم سینمایی«شعله در باد» ضمن اشاره به از دست هنرمندان زیادی در ماه های اخبر: «در سالهای اخیر همزمان با آغاز سال نو هنرمندان زیادی را از دست داده‌ایم. پایان سال برای ما ایرانی‌ها نمونه یک آشوب کیهانی است که در آن جهان می‌میرد و از نو متولد می‌شود. امسال فرشته مرگ به سراغ عباس کیارستمی آمد و او را از ما گرفت.»

او افزود: «سال پیش از آن آرش طالبی فرزند محمدعلی طالبی از بین ما رفت و سال قبل‌ترش عسل بدیعی همزمان با تحویل سال از ما جداشد. چهار سال قبل از آن یکی از بازیگران تئاتر را از دست دادیم که دختر او سندرم دان داشت. این حادثه تاحدی در «سرزمین رها» نمود پیدا کرده است.»

وی ضمن دعوت از عوامل فیلم برای آمدن به روی صحنه، اشاره داشت: «در این فیلم چند کشف تازه در زمینه بازیگری داشته‌ام. چهره‌های تازه همچون جغرافیای تازه قابل کشف هستند.»

پس از آن بهروز رشاد(تهیه کننده)، نادر معصومی(فیلمبردار)، خزر مهرانفر( فیلمنامه نویس)،  سهیلا فرزاد(طراح صحنه و لباس) و بهزاد جعفری نسب، مسعود بدرطالعی، مهدی مخبری، . سیما محمدزاده . ترانه مومنی (بازیگران) به روی صحنه حاضر شدند. در این مراسم هنرمندانی چون محمدعلی نجفی، حسین محجوب، محمدعلی طالبی ، داود خیام، ابوالحسن داودی، بیتا منصوری، ابوالفضل جلیلی، اصغر هاشمی، وحید موسائیان ، فرید فرخنده کیش و…حضور داشتند.

عکس:یاسمین ظهور طلب  •