هنروتجربه: رفته‌رفته بازار جشنواره سی‌و‌پنجم فیلم فجر رو به رونق گرفته است و بالغ بر ۲۲۰ فیلمساز فرم شرکت در جشنواره را پر کرده‌اند.برخی از مطالب  مربوط به گروه هنروتجربه در میان رسانه‌ها را مرور می‌کنیم. خبرگزاری فارس گفت‌و‌گویی از نرگس آبیار منتشر کرده است که در حاشیه جشنواره تالین در مصاحبه با نشریه سینمایی «اسکرین دیلی» انجام شده است.

آبیار در این گفت‌و‌گو از فیلم بعدی‌اش خبر داده و گفته است: «فیلم بعدی‌ام نیز یک کار اقتباسی براساس یک رمان است که در حال نگارش فیلمنامه‌اش هستم.»

آبیار در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو در پاسخ به سئوال خبرنگار اسکرین دیلی که گفته است واکنش‌ها در ایران به فیلم چگونه بود؟ اینگونه پاسخ داده است: «عامه مردم و منتقدان فیلم را دوست داشتند. واکنش‌ها به فیلم خوب و مثبت بود. ولی برخی نیز از فیلم به خاطر تصویری که از عواقب جنگ ارائه شده بود، خوششان نیامد و من نمی‌دانم چرا. من عواقب جنگ را به گونه‌ای به تصویر کشیدم که به مخاطب نشان دهم که جنگ تا چه حد می‌تواند چندش‌آور و نتفرآمیز باشد. در هر صورت، این دیدگاه من است و من در فیلم‌های بعدی‌ام نیز ناخوشایند بودن جنگ را به تصویر خواهم کشید.»

فیلم سینمایی «نفس»، آخرین ساخته «نرگس آبیار» روز گذشته در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم تالین به نمایش درآمد. «نفس» در حال حاضر در سینماهای ایران و در گروه هنروتجربه در حال اکران است.

از دیگر اخبار مرتبط با هنروتجربه می‌توان به خبری که خبرگزاری مهر منتشر کرده است اشاره کرد. در این خبر به آخرین وضعیت فیلم «دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم اشاره شده است. این فیلم در آخرین مراحل فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد.«دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری» طی یک سال گذشته در سکوت خبری فیلمبرداری شده است و دومین همکاری مشترک بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم بعد از فیلم «احتمال باران اسیدی» است. این فیلم برای نخستین بار در بخش مسابقه جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.

روزنامه هنرمند نیز به بهانه پخش فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شبکه خانگی نقدی بر این فیلم نوشته و منتشر کرده است.

خبرگزاری فارس هم در گفت‌و‌گویی که با خسرو معصومی کارگردان «تابو» داشته است، از پیوستن پدرام شریفی به کار جدید او خبر داده است. معصومی در این خبر به فیلمبرداری در کشور ترکیه اشاره کرده و گفته است:«در حال حاضر در پیش تولید «کار کثیف» هستیم و به نظرم طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا یک ماه دیگر یعنی پایان آذر ماه پیش تولید فیلم‌مان به اتمام می‌رسد. محل فیلمبرداری فیلم سینمایی «کار کثیف» هم در ایران و هم در کشور ترکیه خواهد بود. ۴۵ روز فیلمبرداری‌مان در ایران به طول می‌انجامد و بعد از به ترکیه خواهیم رفت که به دلیل زمان فیلمبرداری که در زمستان و هوای سرد است نمی‌توانم زمان دقیقی از فیلمبرداری در آنجا بدهم. تلاش‌مان این است که بلافاصله بعد از اتمام پیش تولید در اوایل دی‌ماه وارد مرحله فیلمبرداری شویم و بتوانیم کارمان را پیش ببریم. در میان بازیگران تنها کسی که حضورش قطعی شده است پدرام شریفی است.»