هنر و تجربه: پنج سال پیش ریدلی اسکات کارگردان با فیلم «پرومتئوس»/ «پرومته» دوباره به مجموعه فیلم‌های موفق و پرطرفدار «بیگانه» بازگشت؛ فیلمی که اولین قسمت از سرآغازهای یک مجموعه‌ی تازه است. در آن فیلم خدمه‌ی یک سفینه‌ی فضایی با نام پرومتئوس به سیاره‌ی دوردستی می‌رسند و با تهدیدی ناشناخته روبه‌رو می‌شوند. حالا اسکات یک بار دیگر با دنباله‌ای بر آن فیلم با عنوان «بیگانه: کاوِنِنت» بازگشته است.

این دنباله‌ی جدید درباره خدمه‌ی سفینه‌‌ی کاوننت است که به جهانی دورافتاده و خطرناک سفر می‌کنند تا تنها بازمانده‌ی پرومتئوس را پیدا کنند که آدم‌ماشینی با نام دیوید (با بازی مایکل فاسبندر) است. این فیلم بیست‌وچهارمین اثر کارنامه‌ی اسکات است که فیلم‌نامه‌ی آن را جان لوگن (با سه نامزدی اسکار)، مایکل گرین و جک پاگلن نوشته‌اند. از دیگر بازیگران فیلم هم می‌توان به کاترین واترستن، دنی مک‌براید، نومی راپیس، گای پیرس و… اشاره کرد.

ریدلی اسکات اولین فیلم این مجموعه را در سال ۱۹۷۹ کارگردانی کرد و با آن خودی نشان داد. پس از آن هم فیلم‌هایی مانند «بلید رانر»، «تلما و لوییز» و «گنگستر آمریکایی» را ساخت و در سال ۲۰۰۰ با «گلادیاتور» برنده‌ی پنج جایزه اسکار شد از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر برای راسل کرو.

«بیگانه: کاوننت» نوزده مه ۲۰۱۷ به صورت گسترده به نمایش عمومی درخواهد آمد.

بیگانه: کاوننت

  • ایندی‌وایر