هنروتجربه: سینماگران ایرانی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین موفق به دریافت سه جایزه شدند.

در مراسم اختتامیه بیستمین دوره جشنواره شب‌های سیاه تالین که شامگاه ششم آذر ماه برگزار شد،جایزه بهترین کارگردانی به نرگس آبیار کارگردان فیلم «نفس» تعلق گرفت.نوید دانش کارگردان فیلم «دوئت» نیز دو جایزه بهترین فیلم اول جشنواره و هم چنین جایزه نتپک (شبکه ارتقای سینمای آسیا و اقیانوسیه) را کسب کرد. نرگس آبیار و نوید دانش جایزه‌شان را به عباس کیارستمی، کارگردان فقید سینما تقدیم کردند.

سینمای ایران در بیستمین دوره جشنواره شب‌های سیاه تالین با فیلم‌های «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار،«دوئت»به کارگردانی نوید دانش در بخش رقابتی، مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان در بخش نمایش‌های ویژه، «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی در بخش سینمای کودک و نوجوان، «من» ساخته سهیل بیرقی، «رفتن» ساخته نوید محمودی و «دختر» ساخته رضا میرکریمی در بخش فوروم حضور داشت. امسال رضا میرکریمی ریاست هیات داوران بخش مسابقه فیلم‌های اول این جشنواره  را بر عهده داشت.

فیلم «نفس» که پخش بین‌المللی آن را محمد اطبایی بر عهده دارد، روایتی از زندگی چهار کودک با نام‌های بهار، نادر، کمال و مریم است که همراه پدرشان غفور و مادربزرگ در دهه ۵۰ خورشیدی زندگی می کنند. دنیای این کودکان دنیایی است پر از رویاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.«نفس» این روزها در گروه هنرونچربه و دیگر گروه ها در حال اکران است.