هنر و تجربه: موزیکال اریژینال دیمین شیزل با عنوان «لالا لند» از سوی انجمن منتقدان فیلم نیویورک به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ انتخاب شد. با این وجود دو فیلم «مهتاب» و «منچستر کنار دریا» (منچستر بای‌دسی) در بیش‌تر رشته‌ها جوایز را به دست آوردند. کیسی افلک و میشل ویلیامز جوایز بهترین بازیگران مرد و زن مکمل را برای هنرنمایی‌شان در «منچستر کنار دریا» برنده شدند. جایزه فیلم‌نامه هم به کنت لانگِرگَن نویسنده و کارگردان برای همین فیلم رسید.

بری جنکینز جایزه بهترین کارگردان را برای «مهتاب» برنده شد و ماهرشالا علی هم جایزه بهترین بازیگر مرد را برای این داستان دوران بلوغ به دست آورد. جیمز لکستن هم به عنوان بهترین فیلم‌بردار برای همین فیلم مستقل تحسین‌شده مورد قدردانی قرار گرفت.

ایزابل هوپر برای بازی در فیلم‌های «او» و «آن‌چه در پیش است» جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کرد، در حالی که «او.جی.: ساخت آمریکا» به عنوان بهترین مستند، «تونی اردمان» بهترین فیلم خارجی‌زبان و «زوتوپیا» با عنوان بهترین انیمیشن بلند معرفی شدند. جایزه بهترین فیلم اول هم به طور مشترک به «در آستانه‌ی هفده‌سالگی» (کلی فرمن کریگ) و «کریشا» (تری ادوارد شالتس) تعلق گرفت.

این انجمن از تلما شونمیکر، تدوینگری که بارها با مارتین اسکورسیزی همکاری کرده است از «گاو خشمگین» تا «سکوت»، هم تجلیل کرد و به بهانه‌ی بیست‌وپنجمین سال نمایش «Daughters of the Dust» اثر جولی دش، نسخه‌ای ترمیم‌شده از فیلم به نمایش درآمد.

انجمن منتقدان فیلم نیویورک به روال سال‌های اخیرش، اسامی برندگان را در توییتر منتشر کرد که هم‌زمان در نشستی درباره‌شان تصمیم‌گیری می‌شد. اعضای این انجمن از منتقدانی هستند که برای نشریه‌های نیویورکی مانند «مجله‌ی نیویورک»، «نیویورکر»، «ویلیج ویس»، «ایندی‌وایر» و «ورایتی» نقد فیلم می‌نویسند.

  • ورایتی