هنروتجربه: نشست نقد و بررسی مجموعه فیلم‌های کوتاه نیما عباس‌پور روز دوشنبه پانزدهم آذر در اصفهان برگزار می‌شود.

سالن سینما سوره اصفهان روزهای دوشنبه هرهفته میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه است و این هفته این برنامه به مجموعه فیلم کوتاه نیما عباس‌پور اختصاص دارد. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم‌ به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ نشست نقد و بررسی با حضور نیما عباس‌پور کارگردان این فیلم‌ها برگزار می‌شود.

این مجموعه شامل هفت فیلم کوتاه نیما عباسپور است. «رویا چرا گم شده»(۱۳۸۲)، «در چنین روزی باران نمی‌بارد»(۱۳۸۵)، «۳/۶»(۱۳۸۷)، «جنگل»(۱۳۸۸)، «جدول،روزنامه و سه نقطه» (۱۳۸۸)، «آسانسور»(۱۳۹۱)، پیاده‌روی بزرگ(۱۳۸۹) عناوین این هفت فیلم هستند.

این فیلم‌ها تاکنون در جشنواره‌های مختلفی به نمایش درآمده‌اند و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده‌اند از جمله مدال نقره یونیکا در سال ٢٠۱٠ برای فیلم کوتاه «جنگل»، جایزه دوم بهترین فیلم تجربی از جشنواره وارش، برنده جایزه بهترین فیلم تجربی از دید داوران مجله تخصصی فیلم کوتاه در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای فیلم «جدول، روزنامه و ٣ نقطه»، تندیس بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم شهر برای فیلم «پیاده‌روی بزرگ»،برنده جایزه صلیب سرخ از جشنواره فیلم رشد برای فیلم«آسانسور».

نیما عباس‌پور متولد اسفند ١٣۵٢ در تهران است و در کارنامه‌اش کارگردانی یازده فیلم کوتاه داستانی و تجربی و چهار مستند تلویزیونی دیده می‌شود. عباس پور به جز کارگردانی در زمینه تدریس و نویسندگی در مطبوعات از جمله ماهنامه فیلم نیز فعالیت می‌کند.