هنر و تجربه: طرح و ایده‌ی تریلر زامبی‌محور نوجوان شانزده‌ساله‌ای با نام آنتونی کانتی که مبتلا به سرطان است، با کمک سینماگران حرفه‌ایها ساخته شد. جانی دپ، دیوید لینچ، جی.کی. سیمنز و لورا درن از ستارگان این فیلم کوتاه با عنوان «غده‌ی سیاه» هستند که توسط گروه سه‌نفره‌ی سم ریمی، کاترین هاردویک و تد ملفی کارگردانی شده است. کانتی که در فیلم بازی هم کرده است، فیلم‌نامه را با همکاری اسکات کوزار (کشتار با اره برقی در تگزاس) و واش وِست‌مورلند (هم‌چنان آلیس) نوشته است.

«غده‌ی سیاه» با حمایت شرکت فیلم‌سازی «Make a Film Foundation» – که در سال ۲۰۰۷ توسط تامیکا لمیسن تأسیس شد – ساخته شده است. تامیکا لمیسن در خصوص تولید فیلم به «هالیوود ریپورتر» گفت: «آنتونی یک کیمیاگر است. انگار در کل صحنه دائم شاهد سحر و جادو بودیم. فکر می‌کنم برای همین چنین ستاره‌هایی به کمک ما آمدند.‌»

پنه‌لوپه آن میلر، ریچارد چمبرلین، جید پتی‌جان، چد کولمن و… از دیگر بازیگران این فیلم کوتاه هستند که در ماه نوامبر فیلم‌برداری شد و مراحل تولیدش سریع‌تر از هر پروژه‌ی غیرانتفاعی دیگری به سرانجام رسید. لمیسن در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفته است: «شیفته‌ی شجاعت آنتونی، حس شوخ‌طبعی‌اش، درک عمیق او از خودش، قلب بزرگ و شور او به عنوان یک انسان و فیلم‌ساز شده‌ام. همه‌ی ما حالا که آنتونی ما را دعوت کرده تا بخشی از زندگی و فیلمش باشیم، حال بهتری داریم.»

ایندی‌وایر •