هنروتجربه: هروقت کریستوفر نولان دست به کار ساختن یک بلاک‌باستر تابستانی شده،کمپانی وارنر راهی برای نمایش چند دقیقه از فیلم یافته است و پیش از اکران عمومی فیلم در حرکتی تبلیغاتی بخش‌هایی از فیلم مورد نظر را بر پرده‌های آی‌مکس به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۷ طرفداران توانستند اولین تصاویر «شوالیه‌ تاریکی» را پیش از دیدن فیلم «من افسانه هستم» ببینند یا چهار سال پس از آن، فصل هواپیمای ابتدای «شوالیه‌ تاریکی برمی‌خیزد» را قبل از تماشای «مأموریت غیرممکن: پروتکل شبح» دیدند. از این رو سنت وارنر هم‌چنان ادامه دارد و قرار بر این است که هفت دقیقه از فیلم حماسی جدید نولان در جریان جنگ جهانی دوم با عنوان «دونکرک» در برخی سالن‌های فیلم جدید جنگ ستارگان یعنی «Rogue One» به نمایش درآید.

این هفت دقیقه از «دونکرک» در سینماهای آی‌مکس هفتاد میلی‌متری و به صورت دوبعدی به نمایش درمی‌آید؛ این اقدام فقط از این جهت بد به نظر می‌رسد که با چنین شرایطی این هفت دقیقه در سینماهای انگشت‌شماری قابل‌پخش خواهد بود. با توجه به شیفتگی نولان به سلولویید بعید است که این بخش از «دونکرک» در سینماهای آی‌مکس دیجیتال هم به نمایش درآید.

تام هاردی، کیلین مورفی، کنت برانا، مارک ریلنس و جیمز دارسی از بازیگران «دونکرک» هستند. نولان در نگارش فیلم‌نامه‌ این فیلم هم سهیم است. «دونکرک» ۲۱ ژوییه‌ ۲۰۱۷ اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر