هنر و تجربه: کمپانی‌های پارامونت پیکچرز و پارتیسیپنت میدیا دنباله‌ی مستند «یک حقیقت ناخوشایند» را سال آینده به نمایش عمومی درمی‌آورند. این فیلم قرار است اولین نمایش جهانی‌اش را نوزدهم ژانویه در شب افتتاح جشنواره فیلم ساندنس پشت سر بگذارد. در این مستند که توسط بونی کوهن و جان شنک کارگردانی شده است، ال گور به مبارزه‌ی طولانی‌مدتش برای رسیدن به آینده‌ای قابل‌تحمل‌تر در سیاره زمین ادامه می‌دهد.

ال گور روز گذشته در این باره گفت: «امروز حتی بیش از گذشته باید خودمان را وقف حل بحران تغییرهای آب‌وهوا کنیم. البته هنوز جای امیدواری باقی است چون هنوز راه‌حل‌هایی برای مواجهه با بحران وجود دارد. من واقعاً مفتخرم و سپاسگزار که پارامونت پیکچرز و پارتیسیپنت میدیا یک بار دیگر تصمیم گرفتند به این موضوع و داستان حیاتی بحران تغییرهای آب‌وهوایی زمین بپردازند.»

برد گری، رییس و مدیرعامل پارامونت هم گفت: «ما مفتخریم که یک بار دیگر با ال گور، جف اسکال و هر فرد دیگری در کمپانی پارتیسیپنت همکاری کردیم تا فیلمی ساخته شود که تکرار پیامش همواره ضروری است. تلاش‌های بی‌وقفه‌ی ال گور، الهام‌بخش همه‌ی ما شد تا برای سلامت جهان‌مان و حفظ آن برای آیندگان مبارزه کنیم.»

«یک حقیقت ناخوشایند» توسط دیویس گوگنهایم ساخته شد و در سال ۲۰۰۶ در جشنواره ساندنس روی پرده رفت و سپس اکران شد. این مستند هم در گیشه موفق بود و هم علاوه بر تحسین عموم منتقدان، در محافل هنری مورد استقبال قرار گرفت. فروش کل فیلم در سراسر جهان در حدود پنجاه میلیون دلار شد و دو جایزه‌ی اسکار بهترین مستند بلند و بهترین ترانه‌ی اریژینال را برای سازندگانش به ارمغان آورد.

ورایتی •