هنر و تجربه: پارک جونگ‌وو کارگردان فیلم فاجعه‌ای «پاندورا» در حاشیه‌ی اولین نمایش جهانی فیلم در جشنواره ماکائو گفت حالا این موضوع را پذیرفته است که تماشاگران کره جنوبی ممکن است از دریچه‌ای سیاسی به فیلمش بنگرند. او در گفت‌وگویی به «ورایتی» گفت: «ابتدا می‌خواستم تماشاگران به هسته‌ی مرکزی فیلم توجه کنند و به جای تشابه‌های فیلم با واقعیت، به مضامینی مانند فقدان اعتماد و مسائل مربوط به ایمنی‌ای بپردازند که پیرامون نیروگاه‌های هسته‌ای مطرح‌اند. به همین خاطر چند صحنه و دیالوگ‌هایی از فیلم را حذف کردم که ممکن بود زمینه‌ساز برداشت‌های سیاسی شوند و به رویداد یا فرد به‌خصوصی ربط داده شوند.»

او در ادامه افزود: «اما حالا به این‌جا رسیده‌ام که مردم از نیروگاه‌های هسته‌ای می‌ترسند، نه‌فقط به این دلیل که خطرناک هستند بلکه چون همه‌ی آن‌ها این موضوع را تجربه و درک کرده‌اند که دولت احتمالاً از آن‌ها محافظتی نخواهد کرد. به همین خاطر آن‌ها این فیلم را سیاسی دیده‌اند و من خوش‌حالم که تماشاگران فیلم این گفتمان را پیش برده و آن را گسترش داده‌اند.»

«پاندورا» از چهار‌شنبه در سینماهای کره جنوبی به نمایش درآمده است و با فروش ۹۹۶ هزار بلیت در چهار روز اول نمایشش به فروشی شش میلیون و ۷۶۰ هزار دلاری دست یافته است. این فیلم قرار است در سایر نقاط جهان به صورت آنلاین توسط نتفلیکس به نمایش درآید.

  • ورایتی