هنر و تجربه: فیلم فاجعه‌ای بلاک‌باستر «پاندورا» (پارک جونگ‌وو) که از چهارشنبه (هفتم دسامبر) در سینماهای کره جنوبی روی پرده رفته است، با فروشی بیش از ده میلیون دلار بر اساس حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار بلیت فروخته‌شده در پنج روز اول نمایشش، صدرنشین جدول فروش هفتگی شد و ۴۶ درصد از درآمد گیشه در این هفته را به خود اختصاص داد.

موزیکال «لالا لند» به کارگردانی دیمین شیزل، که این روزها اخبار موفقیت‌هایش در فصل جوایز و محافل هنری مختلف پشت‌سرهم منتشر می‌شوند، هم از چهارشنبه به نمایش درآمد و در پایان پنج روز به فروش تقریبی ۴ میلیون و ۱۹۰ هزار دلار رسید که بالاتر از فروش فیلم قبلی این فیلم‌ساز با عنوان «ویپلش» است که در پنج روز به فروشی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری دست یافته بود.

کمدی «برادر ناراحت‌کننده‌ی من» که هفته‌ی گذشته صدرنشینی را در جدول فروش تجربه کرد، این هفته در جایگاه سوم قرار گرفت و مجموع فروشش را پس از سه هفته به رقمی نزدیک به هجده میلیون دلار رساند. انیمیشن «لک‌لک‌ها» و فیلم «جانوران خارق‌العاده و جایی که یافت می‌شوند» هر دو از کمپانی برادران وارنر هم به‌ترتیب در مکان‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند. «لک‌لک‌ها» در اولین هفته‌ی نمایشش ۹۸۲ هزار دلار فروخت و «جانوران…» هم پس از چهار هفته نمایش به فروش ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار رسید.

ورایتی •