هنروتجربه:شش فیلم کوتاه روز از پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ در سینماهای گروه هنروتجربه اکران خود را آغاز می‌کنند.

«زندگی غمبار یک بُت خوشبخت» به نویسندگی و کارگردانی کتایون بازیار که براساس کتاب نرگس آبیار با همین عنوان نوشته شده است، از جمله این فیلم‌های کوتاه است. بازیار پیش از این کارگردانی فیلم‌های کوتاه و انیمیشن را در کارنامه هنری خود داشته است.

در خلاصه داستان «زندگی غمبار یک بُت خوشبخت» آمده است: «یک بت مقدس چوبی در بتکده‌ای قرار دارد که بسیار از آن مراقبت می‌شود و مردم هر روز از صبح تا شام برای پرستش آن به آنجا می‌آیند، با توجه به مراقبت‌هایی که از بت می‌شود به نظر می‌رسد که او باید بسیار خوشبخت باشد، در حالیکه خود بت از اینکه بت آفریده شده است متنفر است و به دنبال راه فراری می‌گردد تا خودش را از آن بتکده نجات دهد، او آرزو دارد که مردم یک روز متوجه شوند که حقیقت چیز دیگریست…».

پوستر فیلم من قدیمی هستم

«من قدیمی هستم» عنوان یکی دیگر از فیلم‌ کوتاه‌هایی است که در سینماهای هنروتجربه اکران خود را آغاز می‌کند، این فیلم کوتاه به نویسندگی و کارگردانی عادل تبریزی و ایران انتظام براساس فیلمنامه «جاده» به نوشته عادل تبریزی و آرمان فیاض ساخته شده است. رگه هایی از طنز در این فیلم کوتاه دیده می شود.

در خلاصه داستان فیلم می‌خوانیم: «معلمی برای تدریس ادبیات وارد مدرسه‌ای می‌شود اما…»عادل تبریزی کارگردانی فیلم‌های کوتاه را در کارنامه هنری خود دارد و دستیاری برای کارگردان‌های صاحب‌نامی چون مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، حمید نعمت‌الله و… را تجربه کرده است.ایران انتظام، دیگر کارگردان «من قدیمی هستم» نیز علاوه بر کارگردانی فیلم‌های کوتاه، سال‌ها است که به عنوان عکاس در پشت صحنه سینما فعالیت دارد.

فیلم کوتاه «یکصد و هشتاد» به کارگردانی مصطفی حاجی قاسمی داستان مردی را روایت می‌کند که در تنهایی خودش با چیزی روبرو می‌شود که او را به گذشته می‌برد، حالا اوست که باید تصمیم بگیرد می‌خواهد به گذشته برگردد یا خیر؟

فیلم کوتاه «اتاقک‌های نامرئی» به کارگردانی احسان جعفری، روایتی موازی از آغاز و پایان یک رابطه در بین دو زوج در یک ساختمان است.

فیلم کوتاه «همسایه» به کارگردانی پیروز کرمی نیز از دیگر فیلم‌هایی است که در میان فیلم‌های کوتاه روز در هنروتجربه به نمایش در می‌آید. در خلاصه داستان فیلم آمده است: «یکی می‌آید، یکی می‌رود!»

«مهمان ویژه» به کارگردانی زهره معتمدی داستان مردی را روایت می‌کند که به تازگی از خارج از کشور برگشته است و برای بازدید از خانه جدیدش به آنجا می‌رود. اطلاعاتی که بنگاه‌دار به او داده غلط است. برای همین در خانه به روی او بسته می‌شود…

نمایش فیلم‌های کوتاه روز، فردا؛ پنجشنبه ۲۵ آذر با سانس ۱۶ خانه هنرمندان، سانس ۱۸ پردیس پرشین کرج، سانس ۱۷ پردیس هویزه مشهد، سانس ۱۵ سینما سوره اصفهان و سانس ۱۸ هنروتجربه شیراز کار خود را آغاز می‌کند.