هنروتجربه: بهتاش صناعی‌ها که قصد دارد فیلم سینمایی جدید خودش را در آینده‌ای نزدیک بسازد، معتقد است که برخی نگرانی‌ها مانع از دیده شدن کامل فیلم «دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری» در جشنواره سینما حقیقت شده است. خبرگزاری ایسنا در همین راستا با او گفت‌و‌گویی کرده است و صناعی‌ها که برای این فیلم موفق به کسب تندیس هنروتجربه از جشنواره سینما حقیقت شده است، درخصوص استقبال از فیلمش در این جشنواره می‌گوید: «فکر می کنم، موضوع فیلم که از قبل اطلاع‌رسانی شده بود در جذب مخاطب تاثیر داشت چون قبلا معرفی کرده بودیم که دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری موضوعی سیاسی با رگه‌هایی از طنز دارد و همین باعث شد که علاقه‌مندان زیادی برای تماشای فیلم بیایند، ضمن اینکه من از سینمای داستانی به سینمای مستند آمده‌ام و استقبال از فیلم احتمال باران اسیدی هم در تمایل به دیدن این فیلم اثر داشت.»

در بخش دیگری از این گفت‌وگو، صناعی‌ها به کاراکتر فیلم مستند «دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری» اشاره کرده است: «آقای نادری ترکیب جالبی از مدرنتیه و سنت است که این مسئله در رفتار با پسرش و همینطور پوشش ظاهری دخترانش کاملا مشهود است، در واقع مخلوطی از همه چیز است و همین شبیه جامعه امروز ماست که سلایق و دیدگاه‌های مختلف در آن وجود دارد. اصلا چیزی که از اول هم بیشتر دنبال دیده شدنش بودیم همین بود که در جامعه ما سلایق مختلفی به لحاظ  اعتقادی وجود دارد و ما می‌خواستیم این تنوع سلیقه‌ها را در بستری سیاسی به تصویر بکشیم، چرا که معتقدم باید یاد بگیریم اختلاف سلیقه‌ها را قبول کنیم و هدف اصلی ما صلح و وحدت باشد.»

او درخصوص جذابیت موضوع این مستند برای خودش ادامه می‌دهد: «موضوع به نظرم آنقدر جذاب شده که ممکن است در سفر بعدی همراهش به آمریکا بروم تا ببینم سرانجام آن به کجا می‌رسد. امیدوارم برای ساخت قسمت دوم حامی مالی داشته باشیم، چون این فیلم موقعی تکمیل می‌شود که ببینیم او در آمریکا چه می‌کند و با نشان دادن آن‌ها شکست ناپذیری دیپلماسی آقای نادری را ببینیم. البته به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط بی‌ثبات رابطه ایران و آمریکا یافتن حامی مالی برای چنین فیلمی کار ساده‌ای نیست.»

او در ادامه جسارت داوران هنروتجربه برای جایزه دادن به این مستند را ستایش کرده و در همین راستا می‌گوید: «شاید تبلیغات ما بود که باعث شد فیلم در داوری‌ها با ترس دیده شود و جسارت کمتری برای کاندیدا کردن آن وجود داشته باشد، البته خوشبختانه این جسارت در داوران بخش هنروتجربه وجود داشت که این فیلم را شایسته دریافت جایزه بهترین فیلم دانستند. اما نکته اینجاست که ما به دنبال ساخت فیلم سیاسی نبودیم بلکه می‌خواستیم فیلمی بسازیم که به لحاظ اجتماعی، موقعیت امروز جامعه و تاثیری که از سیاست می‌گیرد را تحلیل کند. وقتی بخواهید چنین چیزی را تصویر کنید ناخودآگاه کار رنگ و بوی سیاسی می‌گیرد در حالی که  ما می‌خواستیم تاثیر برجام را بر جامعه و چنین شخصیتی را با ایده‌های صلح‌آمیزش نشان دهیم.»

از دیگر اخبار مرتبط با گروه هنروتجربه می‌توان به دریافت جایزه جشنواره فیلم سولیدانو ایتالیا توسط انیمیشن «دخترک آت آشغالی» اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت جشنواره، فیلم «دخترک آت آشغالی» از ایران به عنوان سومین فیلم برتر این جشنواره فیلم کوتاه اجتماعی انتخاب شد. این انیمیشن به کارگردانی محمد زارع و شلاله خیری بر مبنای فیلمنامه شلاله خیری و با الهام از شعری از تیم برتون ساخته شده است. این فیلم محصول سال ۱۳۹۲ است که در ۱۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه تولید شده است.

دریچه سینما نیز از راه‌یابی فیلم «دربست» اثر علی خامه‌پرست به جشنواره فیلم کانیا کوماری خبر داده است. این فیلم از طریق مجموعه دریچه‌سینما به عنوان پخش کننده‌ بین‌المللی به این جشنواره ارسال شده بود. جشنواره جشنواره فیلم کانیا کوماری در تاریخ پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۷ برگزار می‌شود.