هنر و تجربه: زمان زیادی تا جشنواره فیلم ساندنس باقی نمانده است؛ جشنواره‌ای که قرار است در این دوره فیلم‌های جدید الکس راس پری، مارتی ناکسن و مایکل آلمریدا را به نمایش بگذارد. از این بین آلمریدا با اولین نمایش جدیدترین فیلمش با عنوان «جوانی مارجری» (Marjorie Prime) در این رویداد سینمایی حضور دارد.

این فیلم علمی‌خیالی که بر اساس نمایش‌نامه‌ی برنده جایزه پولیتزر جردن هریسن به همین نام ساخته شده است، بر فناوری تمرکز دارد که تجسم‌های هولوگرافیکی از اعضای درگذشته‌ی خانواده را به متقاضیان ارائه می‌دهد. در این فیلم، مارجری مسن (لوییس اسمیت) با نسخه‌ی جوان‌تری از همسر مرحومش (جان هام) مدت زمانی را سپری می‌کند اما همه چیز طبق انتظار پیش نمی‌رود. در این فیلم تیم رابینز، جینا دیویس و استفنی اندویار بعضی از دیگر نقش‌ها را بازی کرده‌اند.

آلمریدا از اواسط دهه‌ی ۱۹۸۰ در عرصه‌ی فیلم‌سازی مشغول به فعالیت شد اما اغلب او را با اقتباس مدرنش از «هملت» در سال ۲۰۰۰ می‌شناسند که ماجراهایش در نیویورک معاصر روی می‌دهد و ایتن هاک نقش اصلی آن را بازی کرده است. او در سال ۲۰۱۴ اقتباسی از «سیمبِلین» شکسپیر داشت و بعد از آن، «تجربه‌گر» را با حضور پیتر سارسگارد و وینونا رایدر کارگردانی کرد که با تحسین عموم منتقدان روبه‌رو شد.

جشنواره فیلم ساندنس از ۱۹ تا ۲۹ ژانویه برگزار خواهد شد.

ایندی‌وایر •