هنر و تجربه: نمایش فیلم «سینما نیمکت» در پردیس چارسو به علت استقبال مخاطبین سه روز دیگر تمدید شد.

اکران «سینما نیمکت» در هنروتجربه با شیوه‌ای متفاوت نسبت به سایر فیلم‌های این گروه صورت می‌گیرد. قرار بود این فیلم به مدت ده روز در پردیس چارسو به نمایش درآید اما به دلیل استقبال مخاطبین از این فیلم نمایش آن سه روز یعنی تا پایان هفته جاری ادامه می‌یابد.‌
شکل کلی اکران «سینما نیمکت» به این صورت است که این فیلم در ابتدا به مدت ده شب در پردیس سینمایی چارسو و پس از آن و با فاصله‌ای کوتاه، ده روز  دیگر در سینما فرهنگ و ده روز بعد در پردیس سینمایی کوروش به نمایش در می‌آید. این اکران محدود به درخواستِ کارگردان فیلم محمد رحمانیان بوده که آن را برخاسته از تجربه‌ تئاتری خود می‌داند.
سانس‌های اول و دوم با نام «سینما ـ نیمکت» نمایش داده خواهد شد و سانس پایانی عنوانِ «سینما ـ نیمکت: نسخه‌ کارگردان» را دارد. تفاوت این دو نسخه در تدوین و نیز مدت زمان نمایش فیلم است. نسخه‌ کارگردان توسط محمد رحمانیان تدوین شده و ۱۱۳ دقیقه است و این درحالی است که نسخه‌ کوتاه‌تر ۹۸ دقیقه است و تدوین گر آن حسن ایوبی است. محمد رحمانیان خود در تمام این شب‌ها و نیز در تمام سانس‌های نمایش حضور دارد و همراه با بازیگران فیلم و پس از پایان هر سانس، با تماشاگران و مخاطبان پرسش گر به گفت‌وگو می‌پردازد.
«سینما نیمکت» دومین تجربه سینمایی محمد رحمانیان و اولین فیلم بلند او در ایران است. محمد رحمانیان بعد از آنکه در سال‌های اخیر نمایش‌های متعددی را در ستایش سینما و موسیقی با یک گروه نسبتا ثابت روی صحنه برده، «سینما نیمکت» را با همان مضامینی که در نمایشنامه‌های خود دنبال می‌کند و با همان گروه بازیگران این بار در قواره پرده سینما آماده نمایش کرده‌است.
داستان «سینما نیمکت» برمحوریت چهار شخصیت اصلی در بستر سه دوره از تاریخ معاصر کشور می‌گذرد. این فیلم داستان یک گروه دوره گرد نمایشى است که در سال هاى ۶٨-٧٣ (دوران ممنوعیت ویدیو) فیلم‌هاى تاریخ سینما را در روستاهاى دورافتاده و قهوه‌خانه‌ها براى مردم اجرا مى‌کنند.
علی عمرانی، اشکان خطیبی، مهتاب نصیرپور و هومن برق نورد بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.