هنر و تجربه: گروهی از معلمان متعهد و مدیر دبیرستانی در صحرای موهاوی اجازه نمی‌دهند هیچ دانش‌آموزی از ادامه‌ی تحصیل بازبماند. این موضوع مستند جدیدی با عنوان «بچه‌های بد» است که زندگی سه دانش‌آموز را دنبال می‌کند: جوئی که موسیقی‌دان بلندپروازی است و مادرش معتاد است، لی که پدر جوانی است و می‌کوشد در کنار مسئولیت‌های پدرانه‌اش به تحصیل هم ادامه دهد، و جنیفر که بازمانده‌ی یک سوءاستفاده است.
این فیلم توسط کیث فالتن و لوییز پپ کارگردانی شده است که پیش از این دو مستند بلند دیگر را هم ساخته‌اند. اولی در سال ۲۰۰۲ با نام «گم‌شده در لامانچا» درباره تلاش محکوم به فنای تری گیلیام کارگردان برای به سرانجام رساندن پروژه‌ی سینمایی شخصی‌اش «مردی که دن کیشوت را کشت»؛ و دومی با عنوان «Brothers of the Head» درباره استعدادیابی در زمینه‌ی موسیقی که دوقلوهایی از کشور سیام را از گمنامی درمی‌آورد و به ستارگان راک‌اندرول بدل می‌کند.‌
«بچه‌های بد» اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس امسال دیده شد و بعد به جشنواره‌های مختلفی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم هات داکس رفت. این مستند از جمعه‌ی این هفته (۲۳ دسامبر) به صورت محدود اکران خواهد شد.

ایندی‌وایر •