هنروتجربه: کتاب کودکان «هیولایی صدا می‌زند» اثر پاتریک نِس در سال ۲۰۱۱ توسط واکر بوکس منتشر شد. این کتاب که بر اساس ایده‌ اریژینالی از سایبِن دَود نوشته شد، داستان پسری با نام کانر اومالی است که باید با سرطان کشنده‌ مادرش دست‌وپنجه نرم کند و در این میان دائم در نیمه‌های شب با هیولایی دیدار می‌کند که برایش داستان تعریف می‌کند. این کتاب به محض انتشار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و جوایز بی‌شماری از جمله نشان کارنِگی و عنوان کتاب سال کودکان انگلیس را به دست آورد.

حالا اقتباس سینمایی از این کتاب صورت گرفته که از جمعه‌ گذشته به نمایش درآمده است. فیلم‌نامه‌ این فیلم را خود نس نوشته است و جی.ای.بیونا (که فیلم «غیرممکن» را در کارنامه دارد) آن را کارگردانی کرده است. لوییس مک‌دوگل تازه‌وارد در نقش کانر، سیگورنی ویور در نقش مادربزرگ او، و فلیسیتی جونز در نقش مادر بازی کرده‌اند و لیام نیسن صداپیشه‌ هیولای داستان است. در این خصوص و به عنوان یکی از گام‌های تبلیغاتی فیلم، به‌تازگی ویدئویی در فضای مجازی قرار گرفته که در آن لیام نیسن اولین فصل از کتاب «هیولایی صدا می‌زند» را خوانده است.

فیلم «هیولایی صدا می‌زند» اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو و بعد در جشنواره‌های زوریخ، فانتاستیک و لندن روی پرده رفت. این فیلم از جمعه (۲۳ دسامبر) به صورت محدود اکران شده است و از ششم ژانویه به صورت گسترده به نمایش درمی‌آید.

  • ایندی‌وایر