هنر و تجربه: رابرت ردفورد و جین فوندا تا امروز سه بار همبازی شده بودند: در «تعقیب» اثر آرتور پن که درباره فرار از زندان یک شهر کوچک جنوبی بود، در اقتباس سال ۱۹۶۷ نیل سایمن با عنوان «پابرهنه در پارک» و در «سوارکار کهربایی» به کارگردانی سیدنی پولاک. حالا پس از سال‌ها این دو بازیگر کهنه‌کار یک بار دیگر در فیلمی با نام «Our Souls at Night» در کنار هم قرار گرفته‌اند که بر اساس رمانی از کنت هاروف به همین نام ساخته شده است؛ این فیلم یکی از آثاری است که نتفلیکس در سال آینده به طور اختصاصی به نمایش درمی‌آورد.

فیلم که داستانش در کالِرَدو می‌گذرد، بیوه‌ای با نام ادی مور (فوندا) را دنبال می‌کند که روزی سرزده به سراغ همسایه‌اش می‌رود؛ مردی به نام لوییز واترز (ردفورد) که او هم زنش را از دست داده است. این دو با این‌که سال‌هاست همسایه‌اند اما ارتباط چندانی با هم نداشتند. اما حالا بچه‌های آن‌ها مستقل شده‌اند و دور از آن‌ها زندگی می‌کنند. به این ترتیب این دو تصمیم می‌گیرند بیش‌تر با هم باشند و از روزهای باقی‌مانده‌ی زندگی‌شان بهتر بهره ببرند.

این فیلم توسط اسکات نویشتاتر و مایکل اچ. وبر اقتباس شده است و بروس درن، جودی گریئر، ماتیاس اسخونارتس، آین آرمیتِج از دیگر بازیگران آن هستند. کارگردان فیلم رایتش باترا است که پیش از این با اولین فیلمش «ظرف نهار» (۲۰۱۳) با بازی عرفان‌خان خوش درخشید و جایزه منتقدان جشنواره فیلم کن را هم به دست آورد. البته باترا فیلم دیگری را هم با عنوان «حس پایان» کارگردانی کرده است که دهم مارس ۲۰۱۷ اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر