هنر و تجربه: جدیدترین پروژه‌ی تلویزیونی تایلر پری با نام «بسیار نزدیک خانه» به دلیل استفاده از بازیگران سفیدپوست در اغلب نقش‌هایش، با موجی از واکنش‌های شدید روبه‌رو شده است. این فیلم‌ساز با آثاری شناخته می‌شود که بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار نقش‌های اصلی آن‌ها را بازی می‌کنند و حالا که او دست به تجربه‌ی جدیدی زده با اعتراض‌های شدیدی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

پری در پاسخ به کسانی که بی‌رحمانه به او و پروژه‌ی تلویزیونی‌اش تاخته‌اند و تصمیم‌های او در خصوص انتخاب بازیگران را زیر سؤال برده‌اند این طور پاسخ داده است: «این دقیقاً مصداق نژادپرستی معکوس است که از سوی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار شاهدش هستیم. نمی‌دانم آیا این واکنش‌ها به این خاطر است که این افراد فکر می‌کنند من فقط باید از میان بازیگران سیه‌چرده دست به انتخاب بزنم. اگر چنین باشد که با طرز فکر مضحکی طرف هستیم.» او در ادامه افزود: «اگر به صدها سیاه‌پوستی نگاه کنید که من در آثارم آن‌ها را به کار گرفتم و حالا حتی برخی‌شان میلیونر شده‌اند، به غیرمنصفانه بودن چنین واکنش‌هایی پی خواهید برد.»

او در ادامه به این اشاره کرده است که هرچه بیش‌تر سفر می‌کند و بیش‌تر آدم‌ها را می‌شناسد، می‌بیند که همه‌ی ما یکی هستیم و همه درگیر داستان‌های مشابهی. جدیدترین فیلم تایلر پری با عنوان «بو! یک هالووین مدیایی»، یک کمدی ترسناک بود که چندی پیش به نمایش درآمد و با وجود نقدهای منفی منتقدان، با بودجه‌ی بیست میلیون دلاری‌اش به فروشی نزدیک به ۷۵ میلیون دلار دست یافت

ایندی‌وایر •