هنر و تجربه: ژان‌لوگ گدار در سال ۲۰۱۱ بود که اعلام کرد کار سینما به پایان رسیده است؛ اما این از آن دست اظهار نظرهای این فیلم‌ساز است که همان قدر که یک اظهار عقیده‌ی رسمی به نظر می‌رسد، تلاشی است برای ایجاد انگیزه‌ی لازم. به هر حال شرایط و وضعیت رسانه‌ی سینما هر طور که باشد، خود گدار که ۸۶ ساله است هم‌چنان با قدرت به راهش ادامه می‌دهد.

آخرین فیلم گدار با عنوان «وداع با زبان» در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و پس از آن، او به‌آرامی کار روی فیلم بعدی‌اش با عنوان «Image et Parole» را آغاز کرده است. با این وجود و در شرایطی که کمپانی «وایلد بانچ» خبر فیلم را منتشر کرده و نماینده‌ی فروش آن شده است، اما هنوز خبری از نهایی شدن فیلم به گوش نرسیده و به نظر می‌رسد حالا حالاها کار دارد.

ونسان ماراول به عنوان نماینده‌ی این کمپانی به «اسکرین دیلی» گفته است: «حالا نزدیک به دو سال شده است که او این فیلم را فیلم‌برداری می‌کند. امید داشتیم برای جشنواره فیلم کن پیش رو آماده شود اما این اتفاق نخواهد افتاد.» از قرار معلوم این فیلم در کشورهای جهان عرب فیلم‌برداری شده است و با این‌که هنوز خلاصه‌ی طرح آن مشخص نشده است اما تلفیقی از واقعیت و داستان خواهد بود. به نظر می‌رسد این فیلم تا سال ۲۰۱۸ در محافل هنری و جشنواره‌ای به نمایش درنیاید.

پلی‌لیست •