هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم مستند «ثانیه‌های سربی» ساخته سیدرضا رضوی ‌سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

خانه هنرمندان معمولا روزهای یکشنبه هرهفته میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه است اما این هفته استثنائا دو نشست نقد و بررسی برنامه‌ریزی شده‌است. دومین نشست این هفته روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه و به فیلم مستند «ثانیه‌های سربی» اختصاص دارد. در این برنامه ابتدا و از ساعت ۱۶ فیلم برای علاقه‌مندان به نمایش درمی‌آید، سپس از ساعت ۱۷:۳۰ نشست نقد و بررسی با حضور سیدرضا رضوی کارگردان فیلم و علی علایی به عنوان منتقد برگزار می‌شود.

فیلم مستند بلند «ثانیه‌های سربی» که سال ۱۳۹۲ ساخته شده، به روایت داستان آپاراتچی سینما سیلوانا می‌پردازد که روز هفده شهریور سال ۵۷ از پنجره کوچک آپارتخانه مشرف به میدان شاهد کشتار مردم توسط مأموران شاه بوده ‌است.در این فیلم که اکران آن در گروه هنروتجربه از ۲۲ آبان شروع می‌شود، نرگس آبیار به عنوان داستان‌نویس حضور دارد و در قالب تحقیق، بخشی از روایت این فیلم را پیش می‌برد.

مستند«ثانیه های سربی» پیش از این در جشنواره‌های متعددی چون ایدفا در هلند، ادینبورگ در اسکاتلند، تی آر تی در استانبول ترکیه، سینما حقیقت در ایران و… حضور داشته است.