هنر و تجربه: به طور طبیعی هر فیلمی که محبوب‌تر است بیش‌تر مورد تقاضای تماشاگران قرار می‌گیرد به‌خصوص اگر دسترسی رایگان به آن هم میسر شده باشد. این نکته‌ای است که درباره همه‌ی فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی قاچاق‌شده‌ی در سال ۲۰۱۶ هم صدق می‌کند. اتفاقی که به لطف گسترش هرچه بیش‌تر اینترنت و فضاهای مجازی به شکل قابل توجهی رو به گسترش است و بالاترین حجم قاچاق آثار سینمایی و تلویزیونی را به خود اختصاص داده است.

یکی از سایت‌های عرضه‌ی فایل‌های تورنت با نام «تورنت فریک» اعلام کرد که طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، فیلم ابرقهرمانی خاص «ددپول» قاچاق‌شده‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ بوده است. پس از این فیلم هم «بتمن علیه سوپرمن: طلیعه‌ی عدالت»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و «جنگ‌های ستاره‌ای: فورس بیدار می‌شود» قرار گرفته‌اند که همه از موفق‌ترین فیلم‌های سال در گیشه بوده‌اند. البته از این میان «جنگ‌های ستاره‌ای» از مرز فروش دو میلیارد دلار هم عبور کرد.

در ادامه‌ی فهرست «ده فیلم قاچاق‌شده‌ی برتر»، این عنوان‌ها قرار گرفته‌اند: «افراد ایکس: آپوکالیپس»، «وارکرفت»، «روز استقلال: رستاخیز»، «جوخه‌ی انتحار»، «یافتن دوری» و «از گور برخاسته».

  • پلی‌لیست