هنر و تجربه: به نظر می‌رسد فیلم‌سازان پیشکسوت صنعت سینما واقعاً از شرایط این رسانه ناراحت هستند. همین ماه گذشته بود که مارتین اسکورسیزی بزرگ اعلام کرد که کار سینما به‌نوعی به پایان رسیده است و حالا بانگ هشدار یک فیلم‌ساز کهنه‌کار دیگر را می‌شنویم که از وضعیت آن راضی نیست و اعتقاد دارد هنر هفتم روزهای خوبش را پشت سر گذاشته است.

ریدلی اسکات در گفت‌وگوی تازه‌ای به «دیجیتال اسپای» گفته است: «سینما به طور کلی وضع بدی پیدا کرده است.» و در ادامه اشاره کرده است که واقعاً «نگران» آینده‌ی سینما است. جالب است که این فیلم‌ساز خوش‌آوازه، کاروبار خوبی در صنعت سینما دارد و در کنار فیلم‌های شخصی‌ترش مانند «مشاور»، بلاک‌باستر‌ها (مریخی) و فرنچایزهای (بیگانه: پیمان) موفقی را ساخته است و می‌سازد. با این وجود او هرگز به کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی مارول یا دی‌سی فکر نکرده است. او در این مورد می‌گوید: «فیلم‌های ابرقهرمانی جنس کار من نیستند و به همین خاطر است که تا امروز سراغ‌شان نرفته‌ام. وگرنه چند بار از من درخواست شده است. واقعیت این است که نمی‌توانم موقعیت غیرواقعی این ابرقهرمان‌ها را باور کنم.»

اسکات در عوض اشاره می‌کند که فیلمی مانند «بلید رانر» مثل یک قصه‌ی مصور است و این‌که می‌توان بتمن و سوپرمن را در چنین جهان داستانی و فضایی قرار داد تا دست‌کم داستانی وجود داشته باشد و همه چیز فیلم‌های ابرقهرمانی این قدر قراردادی و خالی از داستان نباشد! جدیدترین فیلم اسکات «بیگانه: پیمان» است که نوزدهم مه ۲۰۱۷ روی پرده می‌رود.

پلی‌لیست •