هنر و تجربه: مجموعه‌ی مستند «نسل کی‌کی‌کی» (Generation KKK) بدون این‌که حتی یک قسمت از آن پخش شود به یکی از بحث‌انگیزترین و جنجالی‌ترین برنامه‌های سال بدل شد. این مجموعه که آخرین تلاش از سری مستندهای شرکت «A&E» بود، پس از اعتراض عمومی دچار تغییرهایی حتی در عنوان شد، اما در نهایت پس از رسوایی تهیه‌کنندگانش به‌کل لغو شد.

از قرار معلوم تهیه‌کنندگان این مجموعه که درباره گروه نژادپرست کو کلاکس کلن (Ku Klux Klan: گروهی که اولین بار پس از جنگ‌های داخلی در جنوب آمریکا به وجود آمد و هدفش حفظ برتری سفیدان بر سیاهان است) بود، به مصاحبه‌شونده‌ها پول می‌دادند تا آن‌چه می‌خواهند را جلوی دوربین بگویند. دامنه‌ی اعتراض‌ها زمانی غیرقابل کنترل شد که «ورایتی» گزارشی منتشر کرد که در آن اعضای این فرقه‌ی نژادپرست اعلام کرده‌اند که تهیه‌کنندگان این مجموعه‌ی مستند به آن‌ها پول می‌دادند تا صحنه‌های غیرواقعی و ساختگی را مطابق میل آن‌ها ضبط کنند.

با وجود این‌که منابع مختلفی به پرداخت پول و هزینه‌هایی جهت خرید مصالح و تجهیزات صحنه و فیلم‌برداری بخش‌های ساختگی این مستند اشاره کرده‌اند، اما طبق انتظار راب شارِناو نایب رییس و مدیر «A&E» چندی پیش به «هالیوود ریپورتر» چنین توضیح داد: «این مجموعه تمرین‌شده یا ازپیش‌آماده نبود. سازندگان آن هم می‌دانستند که قرار نیست یک برنامه‌ی رئالیتی بسازند. هدف آن‌ها ساختن مجموعه‌ای پرجوش‌وخروش درباره موضوعی بحث‌انگیز بود.»

ایندی‌وایر •