هنر و تجربه: «مهتاب» عنوان دیگری را به فهرست جوایزش افزود و از نگاه انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ عنوان گرفت. این فیلم به کارگردانی بری جنکینز (که جایزه بهترین کارگردان را هم به دست آورد) در کشمکش‌های زندگی مرد جوانی کاوش می‌کند و آن را به‌واسطه‌ی سه مقطع زمانی از زندگی او به نمایش می‌گذارد. ماهرشالا علی که نقش خوآن را در فیلم بازی کرده است، جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد را دریافت کرد.

ایزابل هوپر برای دو بازی تحسین‌شده‌اش در فیلم‌های «او» و «آن‌چه در پیش است» به عنوان بهترین بازیگر زن مورد قدردانی قرار گرفت. آنت بنینگ با فیلم «زنان قرن بیستم» و سندرا هالر با درام «تونی اردمان» از رقبای جدی هوپر بودند. جایزه بهترین بازیگر مرد هم به کیسی افلک برای «منچستر کنار دریا» رسید که در این رقابت، دنزل واشینگتن (حصارها) و آدام درایور (پترسن) را پشت سر گذاشت.

این جایزه از مهم‌ترین جوایز منتقدان آمریکا است.

فهرست کامل برندگان از این قرار است:

بهترین فیلم: «مهتاب»/ مقام‌های دوم و سوم: «منچستر کنار دریا» و «لالا لند»

بهترین بازیگر مرد: کیسی افلک برای «منچستر کنار دریا»/ مقام‌های دوم و سوم: دنزل واشینگتن (حصارها) و آدام درایور (پترسن)

بهترین بازیگر زن: ایزابل هوپر برای فیلم‌های «او» و «آن‌چه در پیش است»/ مقام‌های دوم و سوم: آنت بنینگ (زنان قرن بیستم) و سندرا هالر (تونی اردمان)

بهترین بازیگر مرد مکمل: ماهرشالا علی برای «مهتاب»/ مقام‌های دوم و سوم: جف بریجز (آسمان به زمین آمده) و مایکل شانن (حیوانات شب‌زی)

بهترین بازیگر زن مکمل: میشل ویلیامز برای «منچستر کنار دریا»/ مقام‌های دوم و سوم: لی‌لی گلدستون (زنان مطمئن) و نئومی هریس (مهتاب)

بهترین فیلم‌نامه: کنت لونرگن برای «منچستر کنار دریا»/ مقام‌های دوم و سوم: بری جنکینز (مهتاب) و تیلر شریدن (آسمان به زمین آمده)

بهترین فیلم‌ّبرداری: جیمز لکستن برای «مهتاب»/ مقام‌های دوم و سوم: لاینِس سَندگِرن (لالا لند) و رودریگو پریئتو (سکوت)

بهترین فیلم خارجی‌زبان: «تونی اردمان»/ مقام‌های دوم و سوم: «ندیمه» و به طور مشترک «او» و «آن‌چه در پیش است»

بهترین فیلم غیرداستانی: «او.جی.: ساخت آمریکا»/ مقام‌های دوم و سوم: «من کاکاسیاه تو نیستم» و «سیزدهمین»

جایزه میراث سینمایی: مجموعه‌ی پنج دیسکی «کینو لوربر» با عنوان «پیشگامان سینمای آمریکایی‌های ‌آفریقایی‌تبار»

تقدیر ویژه از فیلمی که در انتظار پخش در آمریکاست: «سیرانوادا» به کارگردانی کریستی پویو

ایندی‌وایر •