هنروتجربه:از سال ۲۰۱۸ جشنواره تلویزیونی بین‌المللی کن در این شهر ساحلی فرانسه برپا می‌شود.

شهر کن میزبان یکی از پرطرفدارترین جشنواره‌های بین‌المللی سینمایی است و حالا با برنامه‌ریزی برای برپایی یک جشنواره بین‌المللی تلویزیونی در سال ۲۰۱۸، می‌خواهد وارد بازی شود و پا به قلمروی تلویزیون بگذارد. دفتر شهردار این خبر را تأیید کرده و افزوده است: «کن یکی از پنج شهری است (شامل بوردو، لیل، پاریس و نیس) که در حال حاضر مورد بررسی هستند تا جشنواره‌ای با سرمایه‌گذاری دولت در آن‌ها برپا شود.» در هرحال رویداد سینمایی کن تا قطعی شدن این تصمیم طبق روال سابق به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

طبق صحبت‌های دیوید لیسنرد شهردار، جشنواره تلویزیونی کن در کنار یکی از بازارهای تلویزیون برپا می‌شود که در ماه‌های آوریل و اکتبر برگزار می‌شوند. هنوز جزییات بیش‌تری درباره چگونگی این رویداد اعلام نشده اما به این موضوع هم اشاره شده است که جشنواره فیلم کن الگوی این رقابت جهانی خواهد بود. در ضمن امید می‌رود حدود سی گروه برای سرمایه‌گذاری در این رویداد وارد عمل شوند و یک رقابت آنلاین هم در برنامه قرار گیرد.

کن از این ماه توسعه‌ مجموعه‌ای سی میلیون یورویی را هم آغاز خواهد کرد که هدفش تمرکز بر «صنایع خلاق» است. ساختمان جدید که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ تکمیل شود در منطقه‌ لابوکا ساخته می‌شود و شامل دانشگاهی است که بر فیلم‌نامه‌نویسی، رسانه‌ی نو، سینما و… تمرکز دارد و سینمایی دوازده سالنه را هم در خود جای خواهد داد. در ضمن قرار است در این شهر اقامتگاهی برای هنرمندان در نظر گرفته‌شود و پذیرای فیلم‌نامه‌نویسان هم باشد.

  • ایندی‌وایر