هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی مستند «موج نو» به کارگردانی احمد طالبی‌نژاد روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

خانه هنرمندان روزهای یکشنبه هرهفته میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های سینمایی به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه است . در این برنامه ابتدا و از ساعت ۱۶ فیلم برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۷٫۳۰ نشست نقد و بررسی با حضور سه منتقد برگزار می‌شود.  احمد طالبی‌نژاد که در جایگاه کارگردان این مستند قرار دارد ، جواد طوسی منتقد هم‌نسل او که به بررسی کار همکار خود می‌نشیند و شاهین  امین به عنوان  مجری- کارشناس .

مستند «موج نو» از سه گفت‌وگوی دونفره تشکیل شده است. داریوش مهرجویی و اصغر فرهادی، کیانوش عیاری و شهرام مکری، بهمن فرمان‌آرا و پرویز شهبازی در این مستند با هم پیرامون موج نو و نقش این سه کارگردان در شکل‌گیری این موج سینمایی صحبت می‌کنند.

احمد طالبی نژاد درباره ایده اصلی که موجب شکل‌گیری این مستند شد گفته است: «من بیست و پنج سال قبل براساس پژوهشی که انجام داده بودم کتابی به نام یک اتفاق ساده نوشتم که به بررسی جریان موج نوی سینمای ایران می‌پرداخت. من اکنون استاد دانشگاه هستم و متأسفانه می‌بینم که خیل عظیمی از دانشجویان سواد کافی ندارند و مردم کمتر اهل مطالعه هستند، به همین دلیل تصمیم گرفتم در این باره فیلم بسازم و این ایده اصلی ساخت فیلم موج نو شد.»