هنر و تجربه: آندره هالند یکی از بازیگران فیلم مستقل تحسین‌شده‌ی «مهتاب» (بری جنکینز) در حال مذاکره برای بازی در تریلر سرقتی جدید استیو مک‌کویین با عنوان «بیوه‌ها» است. او در این فیلم در کنار وایولا دیویس قرار خواهد گرفت که پیش از این در ترکیب بازیگران فیلم قرار گرفته است. سینتیا اِریوو که با نمایش «ارغوانی‌رنگ» در برادوی شناخته می‌شود هم دیگر بازیگری است که تا امروز به این پروژه‌ی سینمایی ملحق شده است.

فیلم‌نامه توسط مک‌کویین و جیلیان فلین، رمان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس «دختر گم‌شده» (دیوید فینچر، ۲۰۱۴)، نوشته خواهد شد. «بیوه‌ها» بر اساس یک سریال کوتاه انگلیسی محصول ۱۹۸۳ شکل می‌گیرد که داستان چهار سارق مسلح را روایت می‌کند که در تلاشی ناموفق کشته می‌شوند و تمام کردن کارشان به عهده‌ی بیوه‌های آن‌ها می‌افتد.

این فیلم توسط مک‌کویین، آین کانینگ و امیل شرمن از کمپانی «سی‌سا فیلمز» تهیه می‌شود؛ همان کمپانی که در تولید «شرم» (۲۰۱۱) با مک‌کویین همکاری داشت و درام برنده‌ی اسکار بهترین فیلم «سخنرانی پادشاه» (تام هوپر، ۲۰۱۰) را در کارنامه دارد. «بیوه‌ها» نخستین فیلم بلند مک‌کویین پس از زمانی است که او اسکار بهترین فیلم را برای «دوازده سال بردگی» در سال ۲۰۱۴ برنده شد.

ورایتی •