هنروتجربه: رضا کیانیان نمایش «حرفه‌ای» را به عنوان اولین تجربه کارگردانی خود را با حضور بهاره رهنما و هدایت هاشمی از نیمه دوم بهمن به روی صحنه می‌برد.

 به گزارش روابط عمومی، نمایش «حرفه‌ای» نوشته دوشانکواچویچ است و موضوع آن درباره فروپاشی کمونیسم در اروپای شرقی و پیامدهای آن است و رویکردی کمدی اجتماعی دارد.
رضا کیانیان که علاوه برکارگردانی، ایفاگر یکی ازشخصیت‌های این نمایش اسـت، دوازده سال پیش در همین نمایش که با نام «حرفه‌ای‌ها، یک کمدی غمگین» به کارگردانی بابک محمدی اجرا شد، نفش‌آفرینی کرده‌بود. البته  آن اجرا براساس نسخه ترجمه شده آلمانی در فرهنگ‌سرای نیاوران و تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و احمد ساعتچیان و مریم سعادت دیگر بازیگران آن بودند، اما کیانیان برای اجرای دوباره این نمایش‌نام خوانش دیگری از متن دارد که با خوانش آلمانی آن متفاوت است.
او این نمایش‌نامه را با ترجمه ایرج امامی و از روی ترجمه انگلیسی و ترجمه‌ای که در آف برادوی اجرا شده ، از نیمه دوم بهمن ماه در سالن «پالیز» اجرا می‌کند.
رضا کیانیان که پیش از این  طراحی صحنه چندین اثر هنری را انجام داده و سال ۱۳۷۷ در جشنواره تئاتر فجر جایزه بهترین طراحی صحنه را برای نمایش «نیلوفر آبی» به کارگردانی حمید امجد دریافت کرده است، طراحی صحنه نخستین نمایش خود را نیز بر عهده دارد.
دوشان کواچویچ یکی از مشهورترین هنرمندان تئاتر اهل یوگسلاوی است که فیلم‌نامه مشهور «زیر زمین» را برای امیر کاستاریکا نوشت و این فیلم در جشنواره فیلم کن در سال ١٩٩۵ توانست نخل طلا را دریافت کند.
تاکنون اجراهای متفاوتی از نمایش‌نامه «حرفه‌ای» در آمریکا روی صحنه رفته‌است. این نمایش‌نامه نخستین‌بار سال ۱۹۹۱ با ترجمه «باب دور دیویس» از زبان صربی به انگلیسی در برکلی روی صحنه رفت و سپس سال ۱۹۹۲ در لندن، ۱۹۹۴ در نیویورک و در سال ۱۹۹۵ در آف برادوی اجرا شد و بعد از گذشت چند سال ، کمپانی «رابرت ردفورد» مقدمات ساخت فیلم «حرفه‌ای» را بر اساس آن فراهم کرد.
نمایش «حرفه‌ای» با طراحی، کارگردانی و بازی رضا کیانیان نیمه دوم بهمن ماه در سالن «پالیز» به صحنه می‌رود.
قرار است در کنار سه بازیگر اصلی این نمایش، چند بازیگر جوان نیز ایفاگر نقش‌های فرعی باشندکه به‌زودی اسامی این بازیگران و تاریخ دقیق شروع اجرای آن اعلام می‌شود.