هنر و تجربه: چیزی حدود نیم‌دهه پیش بود که تولید دنباله‌ای بر فیلم گنگستری دیوید کراننبرگ با عنوان «قول‌های شرقی» (۲۰۰۷) تا آستانه‌ِی فیلم‌برداری هم پیش رفت. ویگو مورتنسن و ونسان کسل به عنوان بازیگران فیلم انتخاب شده بودند و فیلم‌نامه را استیون نایت نوشته بود. اما کمپانی «فوکس فیچرز» در آخرین لحظه‌ها در سال ۲۰۱۲ پروژه را بایگانی کرد و دیگر خبری از آن به گوش کسی نرسید.

در جدیدترین اخبار، «مای اینترتینمنت ورلد» خلاصه داستانی از این دنباله‌ی سینمایی ارائه کرده است و این طور گزارش داده که تولید فیلم از همین فصل بهار آغاز خواهد شد. این پروژه که «بادی کراس» نام دارد، خیلی نزدیک و مطابق آن چیزی است که کراننبرگ در گفت‌وگوی چند سال پیش خودش از آن خبر داده بود و می‌خواست در قسمت دوم، شخصیت نیکولای را به زادگاهش برگرداند.

کراننبرگ در این خصوص چنین توضیح داده بود: «من واقعاً می‌خواهم بازگشت نیکولای به روسیه را ببینم چون یکی از چیزهایی که در فیلم اول مد نظرم بود، همین نمایش یک دارودسته‌ی روس در کشور خودشان بود. به عبارت دیگر در فیلم اول شما شاهد تبعید آن‌ها و تلاش‌شان برای بازسازی فضای روسیه درون شهر لندن هستید. در فیلم‌نامه‌ی اصلی صحنه‌هایی در روسیه داشتیم ولی در نهایت فکر کردم بهتر است آن‌ها را حذف کنم و صرفاً شاهد اشتیاق آن‌ها برای حضور در روسیه باشیم.»

  • پلی‌لیست