هنر و تجربه: نتفلیکس حقوق جهانی مستند «در تعقیب مرجان» را خرید. این فیلم که بر تخریب تپه‌های مرجانی در اثر تغییرهای اقلیمی تمرکز دارد، دومین مستند از جف اورلاوسکی درباره تغییرهای اقلیمی است. او پیش از این در سال ۲۰۱۲ مستند «در تعقیب یخ» را ساخت که مورد تحسین و استقبال گسترده تماشاگران و منتقدان قرار گرفت.

«در تعقیب مرجان» گروهی از غواصان، عکاسان و دانشمندان را دنبال می‌کند که عازم ماجراجویی در اقیانوس می‌شوند و اولین دوربین «تایم‌لَپس» را برای فیلم‌برداری از بین رفتن مرجان‌ها ابداع می‌کنند. نتفلیکس این فیلم را دیروز هم‌زمان با اولین نمایشش در بخش رقابت مستندهای آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس خریداری کرد و به نظر می‌رسد اواخر سال آن را به نمایش درمی‌آورد.

لیسا نیشیمورا، نایب رییس بخش مستندهای اریژینال نتفلیکس در بیانیه‌ای چنین گفته است: «جف تصاویر و چشم‌اندازهای زیبایی را در زیر اقیانوس‌ها ضبط کرده است که به‌ندرت نمونه‌اش دیده شده و از این رو، می‌تواند سفری درجه یک را به‌واسطه‌ی طرح مسأله‌ای جدی و روز برای تماشاگران به ارمغان بیاورد. مایه‌ی افتخارمان است که این فیلم در فهرست روبه‌رشد ما از فیلم‌ها و مجموعه‌هایی قرار می‌گیرد که می‌توانند با تماشاگران گسترده‌ای در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و مرزها را درنوردند.»

نتفلیکس که در عرصه‌ی پخش مجازی آثار سینمایی و تلویزیونی به یک غول بدل شده است، پیش از این در جشنواره ساندنس امسال، کمدی‌های «من در این دنیا دیگر احساس راحتی نمی‌کنم» و «شام باصفای مامان» و مستند «انتخاب جان‌بِنِی» را خریده است.

ایندی‌وایر •