هنر و تجربه: کریستن استوارت که اولین تجربه نویسندگی و کارگردانی‌اش را با فیلم کوتاهی به نام «Come Swim» پشت سر گذاشته است، در حال حاضر در جشنواره ساندنس مشغول ارائه‌ی پروژه اولین فیلم بلندش است که در نهایت اولین نمایش آن را هم به خود خواهد دید. استوارت پیش از این در گفت‌وگویی اشاره کرده بود که قرار گرفتن پشت دوربین چه‌طور دنیایی تازه را در برابر او گشوده است.

استوارت که به‌تازگی کارگردانی فیلم کوتاهش را به پایان رسانده است، ظاهراً ایده‌ی بسیار روشنی درباره اولین فیلم بلندش دارد. او در گفت‌وگویی تازه در ساندنس به «هالیوود ریپورتر» گفته است: «فیلم بعدی‌ام یک پروژه‌ی پرسروصداست که تلنگری جانانه هم خواهد بود.» استوارت در حال مذاکره با کمپانی «ریفاینری۲۹» است که تهیه‌کننده‌ی فیلم کوتاه او هم بوده است. او در گفت‌وگوی تازه‌اش اشاره‌ِی خاصی به جزییات فیلم بلندش نکرده است و صرفاً بر چگونگی شکل‌گیری ایده داستانی و تولید فیلم کوتاهش پرداخته است.

«Come Swim» به عنوان بخشی از برنامه‌ی «ریفاینری۲۹» در حمایت از فیلم‌سازان زن تولید شده است. جدیدترین بازی‌های استوارت در فیلم‌های «پیاده‌روی طولانی بین دو نیمه‌ی بیلی لین» و «زنان مطمئن» بوده است و در ماه‌های آینده با فیلم‌های «خریدار شخصی» و تریلر «لیزی» به سینماها بازمی‌گردد.

  • ایندی‌وایر