هنروتجربه: بهروز نورانی‌پور، کارگردان مستند «A157»، ساخت فیلم سینمایی جدیدش «دایان» را آغاز کرد.

میلاد باقری مدیرتولید این فیلم، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، درباره آخرین وضعیت «دایان» گفت: «حدود ۱۵۵ روز است که فیلم‌برداری این اثر را در سوادکوه آغاز کرده‌ایم. ما در این منطقه سکانس‌هایی را در کوهستان ضبط می‌کنیم و با توجه به شرایط بد جوی و بارش برف و باران شرایط فیلم‌برداری بسیار سخت است و در چنین وضعیتی عوامل این فیلم و بازیگران بسیار سخت‌کوشانه تلاش و دلی کار می‌کنند.»

در این اثر سینمایی علیرضا آرایش طراح صحنه و لباس، سامان لطفیان مدیر فیلم‌برداری، بهنام شیخ احمدی صدابردار و ایمان توکلی برنامه‌ریز است. ناصر باباییان نیز نقش اول «دایان» را ایفا می‌کند.

باقری درخصوص بقیه بازیگران «دایان» توضیح داد: «ما در حال مکاتبه با بازیگران ترکیه‌ای هستیم، البته برخی از بازیگران ما از آذربایجان غربی و کردستان هستند و نقش‌های مهمی را ایفا می‌کنند.»

او همچنین با اشاره به زمان فیلم‌برداری این اثر در ترکیه گفت: «با توجه به این‌که هنوز دکورهای ما در این کشور آماده نشده است و ما در حال حاضر مشغول آماده کردن دکورهای ترکیه هستیم به همین دلیل اطلاع چندانی از زمان شروع فیلمبرداری در ترکیه ندارم.»

«دایان» یک مستند داستانی است که فردای جنگ را روایت می‌کند؛ روایت افرادی که در یک روستا زندگی و برای فردای بهتر تلاش می‌کنند. این فیلم درباره افرادی است که جنگ را تجربه کرده‌اند.