هنروتجربه: «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» سومین فیلم علیرضا رسولی‌نژاد بعد از دو فیلم تجربی او «صحنه‌های خارجی» و «مینور/ماژور» است که طی زمستان ۹۴ تا پاییز ۹۵ ساخته شده است. فیلمی که فضایی قصه‌گو و معمایی دارد و با شرکت چهره‌هایی نو جلوی دوربین رفته است.

در «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» پاکتی به دست پسری جوان می‌رسد و او درگیر ماجرایی کارآگاهی می‌شود. پسر که دانشجوی سینما بوده، به فیلم‌های کاراگاهی علاقه دارد و انصراف داده، با رسیدن این پاکت مرموز در دل ماجرایی پلیسی و معمایی می‌افتد، ولی برای تبدیل شدن به یک کارآگاه خصوصی واقعی موانعی وجود دارد. برای ایفای نقش این پسر بهراد موسوی انتخاب شده است و سایر بازیگران فیلم هم چهره‌هایی تازه هستند.

فیلم اول رسولی‌نژاد «صحنه‌های خارجی» که اسفند ۹۳ در هنروتجربه اکران شد، فضای بازیگوشانه و تجربی داشت و خط قصه کمرنگی مثل نخ تسبیحی وقایع فیلم را به‌هم متصل می‌کرد. این فیلم سال ۸۳ ساخته شده بود. دومین فیلم او «مینور/ماژور» که آخرین روزهای اکرانش در گروه هنروتجربه را پشت سر می‌گذارد، اما به عنوان یک مستند طبقه‌بندی شد، هرچند مستندی تجربی. حالا رسولی‌نژاد برای ساخت فیلم سوم خود از این فضا فاصله گرفته‌ و به داستانی روی آورده‌است که به قول خود او «برای گروه بسیار بزرگ‌تری از مخاطبان جذاب است و قصه‌ای دارد که همه را می‌تواند جذب کند.»

یکی از تنها اشتراکات این سه فیلم استفاده او از صدای دوبلورهای شناخته شده به عنوان راوی است. احمد رسول‌زاده در «صحنه‌های خارجی» و ناصر طهماسب در «مینور/ماژور» راوی داستان هستند و در صحنه‌های خارجی تضاد صدای جدی راوی با متن شوخ و طنازی که می‌خواند لحظات مفرحی می‌سازد. در «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» هم سعید مظفری راوی داستان است و از زاویه سوم شخص داستان بهراد و کاراگاه شدنش را تعریف می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» حضور حمیدرضا صدر منتقد شناخته شده سینما و البته کارشناس فعلی فوتبال، در نقشی کوتاه و متفاوت است.

 «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه»/ کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه و تهیه‌کننده: علیرضا رسولی‌نژاد-  فیلم‌بردار: رضا تیموری- تدوین: حسین توکلی- صدابردار: شاهین پورداداشی- صداگذار: آرش قاسمی، محمدمهدی جواهری‌زاده- موسیقی: انتخابی- تنظیم: حمید خداپناهی، نوید خداوندی -دستیار فیلم‌بردار: سهیل صباحی -عکس: پانته‌آ هاشمی- دستیار اول کارگردان: سهند سرحدی – مدیر تولید و مجری طرح: محمدرضا رسولی‌نژاد- بازیگران: بهراد موسوی، نگار تاجر، نیلوفر نیکسار، شاهین بازیل، حسام نورانی، آیدا ذاتی، دانا جعفری، آرش لطفی وحمیدرضا صدر- راوی:سعید مظفری