هنروتجربه: عوامل فیلم «ایتالیا ایتالیا»  اولین نمایش فیلم خود در جشنواره فیلم فجر را به زنده یاد نیما طباطبایی تقدیم کردند.

پیش از این، خبر توافق فیلم اولی‌های سی‌و پنجمین جشنواره فیلم فجر را مبنی بر حمایت از یکدیگر منتشر کردیم. آن‌ها قرار است به تماشای آثار همدیگر بنشینند، درباره فیلم‌های هم یادداشت بنویسند و هم‌چنین هر اکران از فیلم خود را به یک پیشکسوت سینما تقدیم کنند. در همین ارتباط عوامل فیلم «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده که امروز یکشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۸ برای نمایش فیلم در برج میلاد حضور داشتند، فیلم خود را به زنده‌یاد نیما طباطبایی تقدیم کردند.

به یاد نیما طباطبایی-ایتالیا ایتالیا                                                                                                                                 کاوه صبا‌غ زاده درباره دلیل این اقدام به خبرگزاری مهر گفته‌است:« از آنجا که زنده یاد نیما طباطبایی از دوستان و همراهان عزیز ما به عنوان عوامل پروژه «ایتالیا ایتالیا» بود و امروز جایش در بین ما بسیار خالی است تصمیم گرفتیم این نمایش را به او تقدیم کنیم. همه عوامل فیلم متفق القول بودند که جای نیما بین ما خالیست. او برای شکل گیری و موفقیت این فیلم بسیار امیدوار بود و حتی قرار بود در یک سکانس فیلم بازی کند. لذا با یکدیگر تصمیم گرفتیم این نمایش را به نیما طباطبایی مستندساز کشورمان تقدیم کنیم تا با این اقدام هم یادی از او کرده و هم ادای احترامی به خانواده او داشته باشیم. ما به پیمان خود با دیگر فیلم‌سازان اولی پایبندیم و ضمن اینکه به تماشای آثارشان می نشینیم دیگر اکران‌های این فیلم را به پیشکسوت‌های سینما تقدیم می‌کنیم.»

نیما طباطبایی کارگردان مستند«من ناصر حجازی هستم» ۲۸ آذر درگذشت.